venkovan

Když je letos Evropský rok dobrovolníků, k jaké akci, pokud, byste se přidali?

Mnoho lidí pracovat občas na principu dobrovolnictví bere jako svůj životní standard, mnozí se ale nechají vyprovokovat. Takže přidali byste se k akci pro školky, školy, městskou / obecní zeleň, sportovní vybavení parků, pro nemocnice a sociální ústavy, k akcím v přírodě apod.?
Doplňuji:
Proč přidat – někteé organizace, obce, i podniky takové akce dělajíi s doprovodným programem, takže je i trochu srandy a ne jen práce.

Nejlepší odpověď
anonym

přidala bych se nevidím nic špatného na tom někomu pomoct,určitě bych do toho šla

Další odpovědi
panenka

Ano přidala bych se

roxy52

Já taky určitě jo ,,dobrovolně",ale měla bych mnohem lepší pocit,že,,povinně" tam nahnali i ty nemakačenka,kteří záměrně využívají pracovní úřad jenom k placení,soci­álního a zdravotního a přitom si na černo vydělávají dost pěkné peníze

Děda Louda

Když se rozhodnu něco dělat, dělám to z vlastní vůle. Proč tedy nějaké „akce“? Ty obvykle slouží jenom k tomu, aby si někdo nakapsoval konto a pomohl tak především sám sobě.

stana73

Nemusím čekat,až to někdo vyhlásí.To zavání,jako když dřív byly Akce Z.

kapka

Byla jsem na několika takových akcích. Několikrát sázení stromků, úklidy v přírodě, stavba hřiště pro děti, pomoc ve školce, atd. Vždy zadarmo, někdy za polívku, někdy u toho byla zábava pro děti.
Ono když se to dobře zorganizuje, tak se sejde většinou dost lidí, je u toho zábava a je to rychle hotovo. Nemám nic proti takto organizovaným akcím. Asi některé odpovědi špatně chápu, ale přece se člověk většinou nemůže jen tak sám vydat konat obecní blaho. Nebo může, ale rozhodně to nebude mít ten efekt, jako když se sejde lidí víc.