Kokos006

Když dostanu výzvu od policisty, která by mě například mohla ohrožit na životě, jsem nucen ji přesto uposlechnout?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Takovou výzvu nemůžeš dostat, policie musí ctít ochranu lidského života. Ovšem teoreticky: pokud by tě výzva policisty ohrožovala na zdraví či životě, můžeš s ním začít komunikovat/dis­kutovat, ovšem dopadneš nejspíš tak jako Kateřina Jacques – neuposlechnutí výzvy úřední osoby a budou proti tobě použity donucovací prostředky.

Další odpovědi
cukrar

Nikod Vám takový pokyn nedá, páč policista není blbec.
Uveďte příklad výzvy, kterou policista dává.