Michal Kole

Když chci, aby mi odpověděla hlavně jedna osoba, jak mám otázku formulovat ?

Ostatní můžou samozřejmě odpovědět také. Je správné mít více názorů.

Jen se tu občas stává, že jiné názory nejsou zcela správné.

A pravidlo „Víš blbě, tak mlč“ není zrovna nejlepší řešení.

Spíš je lepší napsat něco ve stylu „Nejsem si zcela jistý, ale myslím, že“ je vhodnější forma, protože to čtenáře upozorní aby počkal až někdo odpoví lépe, ale už má alespoň nějaké „vodítko“, pokud to nebyla samozřejmě úplná blbost

Ale vzhledem k tomu, že tu nikdo z nás nebo možná až na pár vyjímek nejsme soudní znalci v oboru tak se musí i v relativně správných odpovědích počítat s nějakým procentem chyby.

Aby podle Dr. Axl nebyl porušen jeho oblíbený odkaz na kodex. 🙂

Je správné na upozorňování na pravidla. Ale problém je v tom, že občas pravidla s některou situací „moc nepočítají“, zvlášť když je v cestě další komplikace 🙂

Např. některé zákony, když zákonodárci něco „nedomyslí“ nebo neposlechnou odborníky či opozici, to je ta horší varinta

Mluvím obecně. Neberte si to nikdo osobně.

Nejlepší odpověď
Drap

Požádat o to přímo tu konkrétní osobu formou pošty. A potom je už jen na něm , zda odpoví či nikoli. Možná by nebylo špatné o to požádat i v doplnění otázky.
Mám podobnou zkušenost, že pokud se uvede jméno přímo v otázce, tak je většinou smazána. Ovšem sdělit něco osobě, která neměla otevřený profil jsem jinak nedokázal.

Další odpovědi
anonym

Obě odpovědi dávají řešení, jak postupovat, když chcete názor na nějaký dotaz od konkrétní osoby. Není problém dotyčnou osobu vyzvat vnitřní poštou, zda by na Vaši otázku neodpověděla.
Mne takto kontaktovala Pé-ju-ška, protože potřebovala odpovědi do soutěže. Není na tom nic špatného a máte potom navíc ještě možnost srovnat odpověď osoby, které důvěřujete, i s jinými názory. Potom ovšem záleží také na Vás vybrat si tu skutečně správnou odpověď.
Michale, u Vás nevidím problém v tom, že byste si nedokázal poradit.

led

V žiadnom prípade konkrétne meno nesmie byť v nadpise. Ale keď ho rafinovane vložíte do textu, /keby som tak vedela, čo si o tom myslí Michal Kole/, vtedy by sa podľa mňa nemal nikto ohradzovať.