Viktorie II.

Kdybyste na to měli a chtěli studovat medicínu, který obor byste si vybrali?

Proč zrovna tento obor?

Nejlepší odpověď
dubraro

Asi zubní lékařství, to je takový jemně mechanický obor s precizním nářadím, něco jako hodinářství. Ale ve skutečnosti jsem nikdy netoužil být lékařem.

Další odpovědi
paul1

ORL.

Ametyst

Ráda bych se věnovala rehabilitaci a fyzioterapii.

Kelt

Můj dědeček byl slavný lékař, osobnost ve své době. Já jsem poměrně zdráv, ale mám za sebou pár návštěv v nemocnici i operace. Asi by se mi líbila práce s technikou, tedy sledování nějakého přístroje při operaci , nebo obsluha rentgenu a pod.

Kepler

Nejspíš neurologii. Lékaři se dělí na urology a neurology a ti druzí znají všechno kromě čurací soustavy.

_Bůh_

Všeobecné lékařství.
Pokud máš na mysli obor v rámci Všeobecného lékařství, tak bych si asi dělal atestace z infekce. Ale v první řadě bych vůbec medicínu studovat nechtěl. Být s nemocnými lidmi a ani za to nedostat řádně zaplaceno, děkuji nechci.

easycheesy

Pro mě je nejzajímavější vnitřní lékařství. Ale až v příštím životě. Jenže to může být o hromadu dalších odvětví, třeba robotické bioinženýrství a zase bude z čeho vybírat.

Ametyst

Úplně nejlepší je věnovat se celému člověku. Medicína si ho rozložila na prvočinitele, ale často ho zapomene složit zpátky dohromady.