Kdybyste byli v komisi, která vybírá kandidáty na Nobelovou cenu, kterého žijícího Čecha byste nominovali a proč?

Nejlepší odpověď
dejavu

Profesora MUDr. Františka Antoše za HIPEC metodu léčby rakoviny. Sice ji nevymyslel, ale přivezl a aplikoval v polních podmínkách zde a zachránil pomocí operativní horké laváže břišní dutiny cytostatiky beznadějné případy rakoviny pobřišnice, které se nedají léčit jinak. Více v reportáži zde http://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1142743803-reporteri-ct/213452801240021/
Bohužel, noviny jsou plné Pomahače, Pirka a Pafka, jako bychom neměli další esa a o tomhle člověku se stále moc neví, bohužel.
Jinak in memoriam profesora A. Holého za přínos k léčbě AIDS.

Další odpovědi
gecco

Bohužel – nemám takový přehled napříč vědeckými kapacitami (obory), takže bych – pokud už bych tedy musel, nominoval Miloše Zemana na NC za mír (za široký a blahodárný politický přínos v této oblasti).
´Pěkně´ by se vyjímal mezi některými dosavadními laureáty – EU, Barackem Obamou, Jimmy Carterem, Jásirem Arrafatem…
😉

anonym

Asi Mudr. František Koukolík
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=koukol%C3%ADk
Doplňuji:
„MUDr.“

Magix.cz

Jasně, taky Koukolíka. Machr v oboru a ještě výborný popularizátor a osvětář.

Agneta

dejavu >>> Profesora MUDr. Františka Antoše až na druhém místě:D
na prvním briketku10►za nejlepší texty o záchraně zvířat > a kdyby se hlasovalo, tak by Prof.Dr. Felčara strčila hravě do kapsy, ten je totiž jen řemeslník, a né umělec:DDD