Avatar uživatele
monikabart

Kdy začnou lidi být na sebe milí a pomáhat si?

Mezi lidmi je tolik zloby a nenávisti, že si sami pod sebou řežou větev. Pokud bychom tahli za jeden provaz, nemuseli bychom vice méně postradavat lidské hodnoty.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 2622 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Začni od sebe, buď dobrým příkladem a „motorem“ a když budeš dostatečně silná, nepochybně se ti to povede.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Flower01

Odpoveď byla označena jako užitečná

Brzy. Čím víc bude nás, kteří si tohle uvědomujeme, tím rychleji to půjde. Je pravda, že člověk může sám za sebe asi nejvíc změnit přístupem a z vlastní zkušenosti vím, že po tom, co se rozhodneme skutečně si stát za svým názorem (tedy vírou v lepší svět) začnou se dít věci. Najednou potkáváte lidí, kteří mají stejný názor jako vy a tak podobně. Svět není zkažený. Právě my jsme ti, kdo ho dovedou k míru.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?monikabart Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nemám sice kříšťálovou kouli , ale myslím že já se toho už nedožiji.A nelze ani předpokládat, že by se toho dožili mojí vnuci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Oni někdy přestali?

Já znám jenom milé lidi ochotné si pomáhat.
U tady na Odpovědích…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
Rakira

Někteří si pomáhají, někteří se bijí, někteří se mají rádi a jiní by se nejradši zabili navzájem. Takový je prostě svět, všichni lidé si nesednou na první pohled a vždy mezi nimi bude někdo, kdo je nenávidí. Hold s tím se musíš smířit 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Tak jako železo nedrží pohromadě z hlínou, tak lidé nikdy nebudou držet spolu.
Je ale hodně příkladů, kdy to funguje, bohužel ne globálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Až pořádně vyvetram a pokud neumru

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já ale na sebe milej jsem a když někde něco šlohnu, tak si kolikrát i pomůžu!
Ale vážně: učme se od života- není to v lidských silách, člověk je rozdvojená osobnost a je v tom celkem vyvážený, takže pokud je milý a pomáhá, stejným dílem je i zlý a škodí či ubližuje.
V praxi to znamená, že lidé si nemohou jak ublížit, tak pomoci a když ti kámoška řekne „jé, ten je milej!“, tak z ní mluví emoce, víc v tom není za mák pravdy.
Dávno přede mnou na to přišli mniši a dnes jsou již v hluboké meditaci. Pomáhají druhým tím, že se neprojevují a tím pádem nikoho nebrzdí v libovolných, svobodných cestách od kolébky ke smrti. ;)

Lidé už poměrně dlouho nejednají sami za sebe, ale jed nají za systém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

No víš co: každému po zásluze…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Po další světové válce, ale pouze krátký čas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek