Lenjička

Kdy začít sázet česnek a ředkvičky?

Nejlepší česnek a ředkvičky jsou domácí. To je jasné. KDy je ale začít sázet (vysít), aby dost vyrostly, ale v zemi nezmrzly?

Nejlepší odpověď
mirlin

Na česnek je už Lenjičko pozdě,až na podzim.
Redekvičky ještě 3 týdny počkají/semínko prosij pískem ať nemusíš přetrhávat.

Další odpovědi
RQLM

ředkvičky dáváme do skleníku, tam když je dnes nasyjete, tak to v pohodě vyroste.
česnek se normálně sází na podzim, někdy stihne vykouknout ze země, a cleou zimu tak kouká, dokud na jaře zase nezačne růst. tak si myslím, že i ten by v pohodě měl vydržet.

michael69

Záleží v jaké nadmořské výšce se nacházíte,ale s ředkvičkami bych ještě počkal.Tam nic nepropásnete.Česnek se sice sází na podzim,ale pokud ho sadíte na jaře, také to nevzdá. :) Jakmile rozmrzne zem,klidně ho napíchejte do země. :)

venkovan

Česnek jak rozmrzne půda, ale nebude tak kvalitní (velký apod.) jako z podzimní sadby. A je dobré ho namořit proti plísním, há´dátkům a dalším fujtablům. Ředkvičky bych raději sel, než sázel. Opět jak rozmrzne půda. A sil bych třeba na několikrát po 2 týdnech a potom zas až k podzimu. Je to rostlina „krátkého dne“. A mimochodem – na každém sáčku semen je vyznačeno kdy a v jakém sponu se seje.