Kdy začít řešit noční počůrávání?

Mám dcerku, které jsou skoro čtyři roky. Bez pleny na den je od dvou let, bohužel se ale nemůžeme zbavit
pleny na  noc. Zkoušela jsem všechno možné -nedávat jí na noc pít, budit ji. Nic nepomáhá. Ve školce s tím máme problém,
usne li po obídku, počůrá postýlku a paní učitelka už se na nás dívá divně. Jsem z toho zoufalá. Prosím, poraďte, co s tím.

Nejlepší odpověď
iva29

Hned na začátku bych vás chtěla uklidnit několika čísly. Podle průzkumů se počůrává zhruba 30% dětí ve věku 4 let, v sedmi letech se s tímto problémem potýká každé desáté dítě. Je to tím, že nervová soustava u každého dítěte dozrává jinak a vaše dcerka možná v noci ještě nedostává od mozku ten správný signál, že se má vzbudit a jít se vyčurat…

Z vlastní zkušenosti mohu poradit pár věcí, které většinou fungují. Zkuste si zapisovat, co dcerka vypije (počítá se třeba i polévka)
a snažte se, aby už kolem 18. hodiny pila velmi málo, tzn. že maximum tekutin by měla pozřít během dopoledne a krátce po obědě.

Pokud toto nezabere (ale všechno chce svůj čas!), dojděte s dcerkou k pediatrovi, který provede základní vyšetření močových cest a dle výsledků vyhodnotí, jak pokračovat dál.

Vhodnou pomůckou je také alarm, přístroj, který vlastně nacvičuje reakci dítka na pocit plného močového měchýře.

A co je nejdůležitější – za každou noc, kdy postýlka zůstane suchá, svou dcerku hodně chvalte!
Přeji hodně štěstí!