Marse

kdy vznikla ekonomika_?

prosím o pomoc do testu

Odpovědi
Retko

Nejsem si jisty zda myslis tohle, on je totiz rozdil mezi ekonomii a ekonomikou, pro to prvni je tahle odpoved:

Ekonomické myšlení provází již období antiky a středověk. Ovšem k ustavení ekonomické vědy dospívá společnost teprve s rozvojem kapitalismu v 15. a 16. stol. První pokusy o teoretické pochopení ekonomického života jsou spojeny s tzv. merkantilismem – od počátků kapitalismu téměř do průmyslové revoluce.
Poté nastupuje silně liberální klasická politická ekonomie. 18. stol. a 19.stol.přivádí na svět myšlení utopického socialismu a marxismu. Marxismus se ve 20 stol. proměňuje v marxismus-leninismus. V poslední třetině 19. stol. vzniká neoklasická ekonomie. Ve 30. létech 20. stol. teorie Keynesiánská.

Zdroj: http://jm.vse­.cz/10kroku/txt/na­vic/ekon.htm