hapiky

Kdy vznikají vzduchové hmoty?

Vyskytují se i u nás?

Odpovědi
Kepler

Samozřejmě, jsou po celém světě, všude, kde je vzduch. Je to obecný název pro oblast vzduchu, která má odlišné vlastnosti, než okolí. Např. při přechodu studené fronty je suchý a teplejší vzduch vytlačen studenějším a vlhkým. Nebo ocitneme-li se mezi tlakovou níží na východě a anticyklónou na západě, může se k nám dostat až arktický vzduch od polárního kruhu.

Edison

Aha… Kepler má tedy na mysli zavedenější termín „vzdušné masy“.

Kepler

Edison: korektnější je termín vzduchová hmota, případně vzduchová masa. Vzdušné může být např. oblečení.