Satan666

Kdy už konečně půjde Babiš do basy?

Nejlepší odpověď
led

„Pokiaľ súd nedokáže vinu, treba na obvineného pozerať ako na nevinného.“ základná poučka o prezupmcie neviny.
""Nech každý žalobca pochopí, že nemá pristúpiť k trestom, pokým tie nebudú osvedčené riadnymi dôkazmi, či presvedčivými dokumentmi, alebo nepriamymi dôkazmi, ktoré sa rovnajú nepochybnému dôkazu a sú jasnejšie ako deň samotný" Code,L,IV,T.XX,1,1,25 (Rímske právo)

Aj v súčasnosti platí v zmysle zákonov jednotlivých štátoch, v zmysle medzinárodných zmlúv že prezumpcia neviny sa neobmedzuje iba na trestné konanie, v ktorom sa má rozhodnúť o vine toho, proti ktorému sa konanie vedie. Ale aj na to, že žiadny orgán štátu (vrátane jeho ústavných činiteľov) nie je oprávnený rozhodovať o vine, či vysloviť vinu osoby, proti ktorej sa vedie trestné konanie predtým, ako ju vyslovil príslušný súd právoplatným odsudzujúcim rozsudkom. zdroj: https://is.cu­ni.cz/webapps/zzp/dow­nload/120116062

„Právo Sudcu Lyncha“ používané politikmi a médiami na ovplyvňovanie verejnej mienky a orgánov v trestnom konaní aj v prípade obvinenia premiera ČR Babiša vlastne porušuje základné ľudské práva občana Babiša a zákonnosť Českej republiky.

Další odpovědi
ZdedekZ

Až jeho političtí konkurenti budou dostatečně pracovití, schopní a budou mít za sebou čisté podporovatele, aby ho porazili na politické scéně. To by ale museli mít více voličů, než ANO. Ani pak ale do basy nepůjde, protože už nebude zájem ho tam dostat a prokázat mu vinu. Jeho minulost v StB jej jistě naučila shromáždit důkazy na své oponenty. Zatím na současném stavu profituje. 😄

Edison

Až mu soud prokáže pravomocně vinu. O čemž pochybuji. Bohužel.

mosoj

A proč? Nejlepší premiér a vláda, kterou jsme doposud měli. Strach z něho mají pouze ti nepoctivci.

Arne1

Až ho přestanou podporovat jeho ovčané

Klaproth

Nikdy.

suaeda

Až bude nejbohatší člověk v Čechách. Bohužel zatím není a to mu dost vadí.

aliendrone

Až na vysavači vyraší poupata! ;) :)

Kryšpín

Není důvod zbohatl dle zákonů / převážně za pomocí politiků ČSSD a ODS / i když někdy na hraně zákonů po velkém hedvábném a bojovném řínčení klíčníky sameťáků, rovněž tak čerpání dotací, jenom prázdno křiklouni zvyšují další šance Ano bude líp a více koblih

Edison

Led, Žalobce ale nepřistupuje k trestům. Dále si dovolím upozornit na to, že politické odstavení není trestem ve smyslu trestních řízení. To je prostě politika… Politik na takto vrcholné pozici by měl být 1. bezúhonný, 2. důvěryhodný. A to není totéž. Bezúhonnost je dána trestními věcmi, to řešej příslušné trestní soudy, ovšem o důvěryhodnosti vypovídá charakter, chování, činy… A důvěryhodný teda Bureš pro mě (a miliony dalších) teda fakt není.

Mc Merkurion

… ne, jen se ptám, proč to všem vadí JEN na Babišovi ??? kde byli ti křiklouni a kde jsou, když kradli a kradou jiní ??? … takže až budou měřit všem stejně, budu je brát vážně, do tý doby je to jen banda ubožáků, kterým vadí, že jim někdo sebral hračky a uráží všechny, co jsou proti nim …
… a jen perlička na závěr: myslím si že praví ovčané jsou ti, co se nechali zblbnout anti babišovci, argumenty jež používají jsou neustále ty stejné, ale nějak mi tam chybí fakta (protože právě použitím faktu, že ostaní taky nesedí, nemůže sedět ani on, měří se přeci všem stejně!!! jestliže chceme někoho obvinit, musíme všechny, pak je to spravedlivé, zatím jen vychcané) …

Edison

Ono to ale nevadí JEN na Burešovi. Ono to vadí na všech. Ale zdaleka ne všichni jsou premiéři s tak obrovskou mocí. To je holt jen jeden – Bureš. Nemluvě o tom, co všechno ještě chce udělat a co dělá. Tobě chyběj fakta, která jsou kdekoli k nalezení? Jak se fakta hledají se můžeš snadno dovědět např. na corbett report a u mnoha jiných investigativců. Většina z těch, co píšou i uvádějí veřejné zdroje. Ale jak jsem psal už několikrát… a opakovat se nebudu.

Samozřejmě… opět argumenty koblihožroutů odvíjející se od Bureršova výroku: „Všeci kradnů…“. Tak takhle opravdu NE!!!

Mc Merkurion

… hele mně je to u zádele, já jen, že ať kouknu kam kouknu,ve všech médiích za vše může Babič a když náhodou ne,tak hned řeknou, že jsou probabišovský >>> viz například řepku, pěstovala se tu vždy, v poslední době neustále, jelikož je nejvýnosnější a v porovnání s jinýma zeměma zase o tolik více ne, ale od tý doby co je tam Babiš se vo tom mluví furt >>> a to je jen malej příklad demagogie oněch investigativců …
… já nevím, proč bych měl něco hledat ??? já chci, ať ten co kritizuje, ať mi je předloží a ne jen: najdi si to, všichni to ví >>> to je právě onen alibismus a neschopnost oponovat …

led

Edison
1 – Otázka neznela na dôveryhodnosť, alebo bezúhonnosť. Pokiaľ by sme sa zamýšľali nad názorom, nad podozrením, môžme diskutovať o dôveryhodnosti podozrivého, obvineného (to sú 2 rôzne pojmy) ale nemôžme odsúdiť bez dôkazov.
Príklad (prepáčte že vás použijem ako príklad)
Podozrivý môžte byť, že ste zámerne skreslili význam otázky, ale pokiaľ vás neobviním z tohto činu, nemôžem vás súdiť. Ste nevinný! Váš názor je názorom radového občana, ktorý pod tlakom rôznych mediálnych informácii uveril vo vinu podozrivého, prípadne už obvineného občana Babiša. Všimnite si, že nehovorím o premierovi, ani o predsedovi politickej strany ale o občanovi, pretože aj premiér, aj predseda politickej strany, je v prvom rade občan s právami a povinnosťami občana. Občan je nevinný, pokiaľ mu zákonným spôsobom nedokážu vinu.

2 – Otázka, na ktorú som odpovedala, bola konkrétna: „Kdy už konečně půjde Babiš do basy?“. Z toho chápem, že pýtajúci sa už vopred odsúdil človeka, ktorý ešte nie je odsúdený ale len podozrivý.

Edison

  1. To je hluboký omyl. Já jsem dokonce přesvědčen, že je nevinný. VŠer, co udělal udělal v rámci zákonů této země. Prostě je ZNEUŽIL. A není to jediný příklad. Jak vidíte, já naopak nikoho bez důkazů neodsuzuji, dokonce ani nesoudím, neb nejsem soud a NEMÁM veškeré relevantní důkazy. Odsuzují ho tu jiní. Já ovšem tvrdím, že to je šmejd nejhrubšího zrna. No… a s tím občanstvím to nevidím tak černobíle. On je totiž také polititk a z toho vyplývají jisté další vlastnosti, které by měl mít a ty prostě nemá. Pokud je nemá, nemá v takto vrcholových funkcích co dělat. Ale to už nesoudí soudy.
  2. Zde naprosto souhlasím. Vtip je v tom, že na to, aby se občan dostal do takto vysokých postavení by měl být nejprve důvěryhodným. Zde se ovšem děje něco kapku jiného: Dostal se tam šmejd, který teprve ze sebe důvěryhodného dělá. Prostě tak nějak obráceně. A tak to opravdu být nemá.

led

Dôveryhodnosť mal, pozrite, koľko aktívnych voličov ho volilo a má aj dnes, pretože inak by sa na stoličke neudržal.

Mc Merkurion

… jmenuj někoho z jeho oponentů, kdo je důvěryhodný, dyť by tam nemohl bejt nikdo !!!

Edison

Argumentaci tím, že „takovejch bylo“ snad ani nemůže nikdo myslet vážně. To je jako nějaký hrdinství? Nebo kladná norma chování? Tohle snad ani nemůže nikdo myslet vážně… „tamti to dělali taky, tak to můžou dělat všichni…“ no pardon… to je fakt ubohý.

Na druhou stranu argumentace ovčanama… to taky je opravdu argumentace hodná nemluvněte… Pořád chci věřit, že jsme v rpávním státě. To, že by neměl obviněný člověk mít moc zasahovat do chodu země je naprosto jasné.

Mc Merkurion

… jen malý děti začnou brečet … rozumní lidé argumenrují,nes­chopní urážejí >>> což je právě vizitkou antiovčanů … o opozici, která se zmůže jen na to, že nazývá tyto voliče ovčany si myslím své >>> jsou neschopní a nepochopili dodnes principy demokracie … holt, ne každej může bejt samostatnej, někdo se vždycky nechá ovládat, a oni jsou toho krásným důkazem … a ani je nemuseli uplácet koblihama, voni tomu věří i tak …

led

Obvinený ešte nie je odsúdený, z právneho hľadiska má plné práva občana. O ľudskom hľadisku nehovorím.