Rokio

Kdy skončí 3. sv. válka?

Řada lidí a možná i někteří odborníci tvrdí, že už je 3. světová. Má ale jinou podobu než předchozí dvě světové války.

Kdy ale bude její konec? Je pravděpodobné, že bude trvat mnohem déle než 2. sv. válka?

Nejlepší odpověď
xcoxc.com

Planeta Uran bude vůči tvrdohlavému znamení Býka ve svém postaverní až do května 2026. Nejhorší je, že na konci srpna 2022 do všeho začne promlouvat i planeta Mars a posunující se Jupiter ze znamení klidných Ryb. Dost blbá kombinace pro jakýkoliv život.

Další odpovědi
Ametyst

Žádná 3. světová válka tu není. Zatím. Samozřejmě že Západ je v loji a každou krizi, která se objeví, využije na to, aby politici a media vyděsili a rozdělili lidi. Hlavně aby z nich vytahali peníze. Jako by se zboží vozilo z Ukrajiny!

Filip84

Před tím, než položíš otázku, kdy skončí třetí světová válka, musíš definovat a kogentně popsat filosofický postulát, na základě kterého jsi dospěl k závěru, že třetí světová válka probíhá.

Obecně je za WW pokládán vojenský konflikt velkých rozměrů, ježto ať už přímo, nebo nepřímo, ovlivňuje celý svět; může zahrnovat více zemí nebo kontinentů, případně pouze dvě země, jejichž válka má však globální dopad.

Jako existencialista vím, že subjektivní pohled jedince, byť by i těchto jedinců byla většina, není relevantní, poněvadž subjektivní pohled bude vždy pravdou ryze subjektivní, a jestliže se na subjektivní pravdě shodne více jedinců, tak to nic nezmění na statusu pravdy jako pravdy subjektivní, pravdy relativní, protože z povahy věci se bude jednat buďto o subjektivní pravdu konsensuální, nebo subjektivní pravdu většiny.

Abychom mohli definovat kriteriony, na základě kterých můžeme konstatovat za naplněnou materii výroku, že probíhá WWIII jako objektivní materiální pravdy, musíme vyjít z historiografie, jako komparativního kriterionu, stanovit si materii pojmu „globální konflikt“ s ohledem na dnešní poměry a podmínky, no a potom jednotlivé kriteriony hodnotit zvlášť, a pak ve svých důsledcích.

Za WW nemůžeme označit válku stoletou, protože se týkala pouze Anglie a Francie.

Za WW můžeme označit válku třicetiletou, protože ta se přímo týkala Republiky sedmi spojených provincií Nizozemských, Španělského impéria, Království Francie a Navarry, Království Českého, Arcivévodství Rakouského, Markrabství Moravského, Vévodství Horního a Dolního Slezska, Švédského Království, Falckého kurfiřtství, Württemberského vévodství, etc. etc., tj. prakticky celé Svaté říše římské a celého tehdejšího protestantského světa (tzv. Protestantské U­nie).

Za WW můžeme označit tzv. války Napoleonské, protože jde o sérii válek mezi Francouzskou republikou (a Francouzským císařstvím) & klientelistickými státy vs tzv. koaličními mocnostmi.

No a následně WWI & WWII.

Naše doba je, poněkud, specifická, přičemž to, co tato specifičnost přinese, můžeme pouze odhadovat, protože nic takového dosud v historii nebylo. Nejde vůbec o aroganci moci a populismus zároveň, obojí není žádné novum. Nové jsou dvě věci, a obě v historii neměly obdoby:

První je míra gramotnosti. Ve všech vyspělých státech, což je celá Evropa, většina Ameriky a velká část Asie, je většina obyvatelstva hodně gramotná, to jest, umí dobře číst a psát, historicky vzato vysoká část populace ovládá, nějak, i jiný, než mateřský jazyk.

Druhou je přístupnost informací. Historicky vzato se informace nejvíce šířily orálně. Pokud se něco mělo šířit písemně, muselo to mít velký význam, neboť knihtisk je záležitost relativně nová.

Jenom pro illustraci: běžný kancelářský papír (strojově vyráběný, gramáž 80g/m2) formátu A4 stojí v průměru Kč 0.30, běžný klasický kancelářský papír (ručně vyráběný, z hadrů, gramáž 160 – 200g/m2) stojí Kč 25.00, list pergamenu o rozměru cca A4 Kč 300.00. Tedy, i po vynálezu knihtisku, a po rozšíření manufakturní výroby papíru, bylo písemné sdělení pořád relativně nákladnou záležitostí.

Jak se zlevňoval papír, inkoust a vůbec potřeby potřebné k šíření informací, rozšiřoval se periodický tisk. Ten trend neustává, arciť dnes méně lidí kupuje periodika.

To, samozřejmě, není nic proti internetu. Dokud byl přístup k informacím záležitostí papíru, rozhlasu a televise, tak šíření informace k velkému počtu lidí bylo pořád relativně nákladnou záležitostí. Prostor v rozhlase a televisi je drahý, místo v periodickém tisku rovněž. Na internetu lze šířit prakticky cokoli (pokud se to skryje do roušky anonymity, což není vůbec žádný problém), ovšem to neznamená, samo o sobě, že to k něčemu je. Dokud bylo prohledávání internetu záležitostí katalogů, jako seznam.cz, či altavista.com, tak bylo velice nesnadné šířit cokoli tak, aby se to dostalo k tisícovkám lidí. To až vyhledávače typu Google, Bing či Yahoo, no a samozřejmě sociální sítě umožnily každému „být viděn“ a ovlivňovat veřejné mínění, bez ohledu na relevanci a pravdivost jeho sdělení. Postačí, že je sdělení hojně sdíleno a kladně hodnoceno (palci, nebo něčím podobným), a pak se dostane i ve vyhledávačích na čelní posice.

Navíc, zatímco já jsem, například, vyrůstal s telefonem (ten doma byl), už jako poměrně malý jsem znal i mobilní telefon (radiotelefon, služební), s normálním počítačem jsem se setkal poprvé na střední škole, to samé s internetem, a to samé s vlastním telefonem, a svůj první smartphone jsem měl někdy kolem 24 roků svého života (QWERTY Samsung s WM 5.0), tak dnes s nějakým placatým přístrojem vyrůstají děti prakticky od školního věku. Při veškeré možné péči rodičů (kterou ale nelze ničím garantovat) není prakticky možné zajistit to, aby se dítě dostávalo k těm informacím, které jsou, s ohledem na jeho věk, pro něj vhodné. Takže, zatímco my jsme, v nějakých 11–12 letech, se sešli u spolužáka u videa, abychom se podívali na nějaké dvouminutové „porno“ video (porno nebylo, bylo erotické, ale my jsme hovno věděli, co to znamená „porno“, či „erotika“, v tom věku, a v té době!), ve stylu „ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů“, kde nebylo nic moc víc, než třicítka s kozama a bambeřicí (a ta byla vidět pár sekund a byla zarostená, ale nám to stačilo!), no a jak to reálně vypadá u holek „tam dole“ jsme zjišťovali na koupáku klíčovou dírkou ve dveřích kabinky (a taky jsme toho moc neviděli, protože v té kabince byla tma) šmírováním spolužačky, tak dneska v 11–12 letech vidí úplně jiné věci. A nejde jenom o to, jak to vypadá u opačného pohlaví, jde o násilí, nebo informace, ve kterých není ani zblo pravdy, ale to dítě to nemá jak poznat, samozřejmě.

Kombinace velké gramotnosti a prakticky neomezeného přístupu k informacím je něco, co v nám známých dějinách nikdy nebylo. Pro společnost to příliš positivní kombinace není: mladí jsou z toho akorát zmatení, furt se do všeho montují, přitom tomu vůbec nerozumí, pořád se něčeho bojí, jednoduše proto, protože nedokáží odlišit podstatné věci od nepodstatných a pochopit, že na nich svět ani nestojí, ani nepadá. A co tohle přinese do budoucna, to opravdu nevím. Tuším, a nic moc positivního to nebude, ba naopak, ale nevím.

Arciť hojně gramotní, tak mentalitou jsou masy pořád ve středověku, nebo v době sběračů klocků a lovců mamutů. Rozvoj psychologie má i stinnou stránku (jako všecko): lidmi se dá mistrněji manipulovat. Proto vzniká davová hysterie kvůli věcem, o kterých by se dříve vědělo, až by bylo po nich, a to ještě zprostředkovaně. Jako je třeba ta choroba. Pokud taková, z pohledu civilisace, banalita, jako je ta choroba způsobí, že jsme ve „válce“ s tou chorobou (to je stejná blbost, jako válka s počasím), no tak se není čemu divit, že jsme ve „válce“ s Ruskem, a zítra můžeme být ve „válce“ třeba s Mongolskem.

Ale abychom mohli skutečně mluvit o WW, musela by objektivně probíhat válka, z pohledu positivního práva, mezi více zeměmi ve vyspělém světě, než je RF a UA, a zároveň by ty války musely mít významnější dopad na více států, než že tady máme pár set tisíc Ukrajinců „na letním bytě“ (protože za cenu paliva a plynu si můžeme sami, za tím žádná válka, ani „válka“, není).

Proto Ti nedokážu odpovědět na Tvou otázku jinak, že WWIII neskončí dříve, než začne. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9Btov%C3%A1_v%C­3%A1lka
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-valka-a-co-neni-valka-z-pohledu-odborniku-znalcu-expertu-a-pravniku
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/T%C5%99ice­tilet%C3%A1_v%­C3%A1lka
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Napoleonsk%C3%A9_v%C­3%A1lky
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-valka-a-co-neni-valka-z-pohledu-odborniku-znalcu-expertu-a-pravniku

Kryšpín

Zbrojařům to velmi vyhovuje sklady se vyprazdńují dolar posiluje nové zbraně se kvalitně vyzkoušejí, pokud USA dá pokyn obětovat část UA válka skončí v případě že Rus začne dostávat za kvalitní pomoci západu na frak, tak je otázka co provedou dva generálové a Putin / údajně už jeho dvojník podle SIS / a za dvě hoďky je hotovo s ohledem, že jsme nepřátelský stát máme hříbky z první ruky.

bára xx

Je to možné. A myslím, že na tuhle otázku nikdo nezná odpověď.

Drap

To zatím nikdo nedokáže říct. Co se Ukrajiny týká, takt je výsledek už myslím jasný, jen se bude čekat na závěrečná jednání, ovšem mohou nastat jiné problémy, které se mohou táhnout ještě mnohem déle.

Kryšpín

Ametyst jste na omylu český papaláši prohlašují jsme ve válce včera proběhla zpráva, bude vyhlášen válečný stav.

Ametyst

Kryšpíne, na kecy českých papalášů se můžeme vykašlat. Lžou, jak jen otevřou pusu. Jestli oni jsou “ ve válce”, je to jejich věc, moje ne. V rámci dlouhodobého trendu zpomalovat naši civilizaci v rozvoji, a vychovávat nás jako poslední článek potravního řetězce ke skromnosti a šetření, se hodí i strašení válkou. To je celé: jde o to z lidí vytahat prachy, všechno jim zdražit a udělat jim život nedýchatelný. Okatě diskriminovat Čechy a dávat přednost cizincům. Už jim nejsme dost dobří: asi málo poslušní a hodně remcáme.:-))

Kryšpín

Můj šéf má názor, když je národ dostatečně vystrašen tak se nejlépe oškube