kazisvět

Kdy se znehodnotí doutníky, které nejsou ve vlhku?

Před rokem jsem dostal jako dárek humidor s doutníky. Pro udržení vlhkosti jsem do zvlhčovače v humidoru doplnil vodu jen jednou, pak jsem na to zapomněl. Jsou dnes již doutníky znehodnoceny?

Odpovědi
dave09

Po jak dlouhé době doutník vyschne a znehodnotí se Vám neřeknu, ale poradím Vám, jak zjistíte, jestli je již vysušený.

Vezměte doutník mezi 2 prsty na místě, kde se zapaluje a jemně ho zmáčkněte. Pokud se vrátí do svého původního tvaru, je vše v pořádku. Pokud je však doutník příliš tvrdý, při stisku šustí, nebo se dokonce povrch propadne, je již vyschlý.

Pokud se domníváte, že jsou již doutníky vyschlé, můžete se pokusit jim vrátit vlhkost. Doporučuje se vložit vyschlé doutníky do humidoru dále od zvlhčovače a nastavit vlhkost na 60%. Po týdnu zvyšte vlhkost na 70% a po dalších 3 týdnech by měl mít doutník zpátky svoji optimální vlhkost.