zjentek

Kdy se vlastně správně přeje k Velikonocům? Kdy rozesílat přání?

Totiž už to nějakou dobu trvá, ale ten den umučení Páněte neboli Velký pátek mně v tom nadělal celkem solidní hokej. Děkuju.

Nejlepší odpověď
da ny

Papírová přání, by měla dorazit do schránky, nejpozději ve čtvrtek.
U sms, FB a jiných sítí, je to někdy, jak si člověk vzpomene, udělá čas.
Nejpozději dostávám, obvykle v pátek (také odešlu).
Přilítne i v neděli nebo v pondělí 😉
http://www.mi­lujivelikonoce­.cz/cs/clanky/pra­ni/

Pro pravoslaví, je významná neděle (воскресе́нье).
воскресе́ние = vzkříšení
Přejí si a scházejí se v NE, na slavnostní snídani, kdy se ťukají vajíčka.
Je jedno, jestli je to Řecko, Rusko nebo Ukrajina.
Tradiční i rodinné pochoutky na stolech. I tchyně, mi moc chutnalo.
Některé její zvyky, jsme přidali k těm našim v české rodině.

Další odpovědi
Syd

Pokud myslíš papírový, tak určitě aby dorazily před Velikonocema. Mně osobně přijde hodně blbý, když mi dorazí přání až po oný události, ke který mělo přát. Pokud elektronický, tak bych to posílala s ohledem na to, že si člověk nemusí třeba mail kontrolovat každej den, takže taky radši dřív.

cochee

Přání už nerozesílej, nech to starým babkám 80+ (a i ty už to tak z 90% nedělají), poštovné je snad 23 ká za známku „B“ plus cena pohlednice… Když použiješ nějakou funkci mobilní telefonie, bude to nesrovnatelně levnější a navíc takřka okamžité.