Avatar uživatele
marci1

Kdy se už přestane ve veřejných médiích „uctívat a předvádět“ vyzáblá těla anorektiček jako symbol „štíhlosti“ ?

Kolik lidí bude muset ještě zemřít ? Je vůbec možné, aby člověk vážící 18 kg přežíval ? Dá se ještě nějak této ženě pomoci ? ☹ Lékaři doporučují spíše mírnou nadváhu, tito lidé prý bývají nejzdravější. 🙂Děkuji za Vaše názory.

http://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-svetove-celebrity/320277/vi­deo-ktere-vas-vydesi-tato-zena-vazi-18-kilo-a-umira-prosi-o-pomoc.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, iceT, pusinka50, suaeda, gecco, zzzlatokopka před 3262 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Ono je to hodně modou, vše se šije tak, že to pasuje pouze kostitřasům. Si v těch modelech z přehlídek představ někoho kdo má 70kg, vypadal by jak vorvaň:-(((

Začalo to už v 60tkách Twigi a spol. Všichni začali šít pouze na hubené, jsou asi neschopní ušít něco hezkého na plnoštíhlé, na hubené modelce vypadá i pytel dobře, tak si to zjednodušují.

Vždy mě šokuje když narazím na něco podobného jako „plavky pro plnoštíhlé“ a jsou převáděné na někom s 50kg, to už je fakt k smíchu:-DD

Já jsem taky kostitřas, ale nejsem anorektička, prostě to tak mám. Nedržím diety, jím čokolády po vagonech:-) stejně nepřiberu:-) Je mi ale líto těch holek co tomu propadnou, pak nejen, že se nenají, ještě z toho zcvoknou:-(((
Doplňuji:
Ještě doplním.

Daleko více závažné mi připadá to, že modelky mnohdy nemají ani 15 let:-( Jsou to děti a to považuji za obrovský problém. Modeling bych do 18 let úplně zakázala. Mnohdy to ani není cíl těch dětí, ale jejich neúspěšných matek, což je absolutní hnus, a je potřeba tyto děti chránit.

Upravil/a: zzzlatokopka

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Ideální by byla nějak daň z vyzáblosti – kterou by platily firmy propagující módu…
😉
Třeba z ´libry masa´, které na modelce ´chybí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Baromut

Ve Francii už si odhlasovali zákon, že agentura nesmí zaměstnat modelku, která má podle BMI podváhu. Takže doufejme, že brzo =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Přestane se až tehdy, když do mody příjdou opět kypřejší tvary.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

asi vtedy, keď tam prestanú byť aj švarcenegrovia a miesto nich tam budú normálni muži – i s pupčekom (nie ako homer) či pleškou, bez nadupaných bicepsov a „buchiet“, …

;-Q

no a k tej 18-kilovej – škoda reči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Také se přikláním k názoru, že by se s tím něco mělo dělat. Beru to podle hodnoty BMI (váha děleno výškou v metrech na druhou). Člověk se v novinách dočte, že modelka má hodnotu BMI pod 18, nebo dokonce 15. Podle mne by se mělo začít prosazovat hodnotu tak kolem BMI 20 (60 kg a výška 173). Jednak je to pěkná ženská na kterou se dá podívat, protože to není žádné chrastítko. Dále by přestaly problémy s přehnanou dietou u mladých holek.
Na druhou stranu BMI nad 28 také není nic moc dobrého.
Doplňuji:
Jen doplním, že ne všichni můžeme být průměrní. Někdo má konstrukci hubenější a někdo naopak je od přírody baculatější. S tím se nic nenadělá. Ale modelek by se měly stanovit nějaká kritéria.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

A ona anorektička, která je na pokraji smrti vlastní vinou, co vlastně zveřejněním svého příběhu, od lidí chce? Je to strašné, je to příšerné, ale nepochopila jsem nějak, proč se obrací o pomoc cizích lidí? Vždyť již snad pochopila, že musí okamžitě začít jíst a zachránit svůj život pod dohledem lékaře v nemocnici?

Tuto současnou dobu sama nechápu, čím štíhlejší, je žena lepší, nejlépe ještě s uměle zvětšenými prsy, ale jen, aby byla štíhlá. Zajímal by mě názor mužů na tuto současnou módu, aby byla žena šíhlá až hubená vyzáblina… a příp. s umělými velkýni prsy… Bohužel, dnes muží v určitém pokročilém věku hledají reprezentativní ženy o mnoho let mladší a štíhlé, ač sami vypadají jako opice, co si o tom mám tedy myslet?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

väčšina dôvodov už bola povedaná

keďže je to vlastne o peniazoch a o moci :

  1. až sa budú dať zarobiť väčšine prachy na normálnych až bacuľatých, bude to v móde
  2. až budú manipulovateľnejší tínedžeri ,ktorí nie sú non-stop hladní, zdeprimovaní, zamindrákovaní a sú schopní mať v úcte svoje telo také, aké narástlo a budú naň míňať majland

a hlavne, toto nie je len chyba priemyslu a médií.....ó nie, to je chyba vo výchove a v citovom vklade do vlastných detí…koľko rodičov hoci nemá anorexiu trpí shopoholizmom, nakupuje na splátky, ktoré nemá šancu splatiť a v určitom veku rieši ,,omlazení" dosť drastickými a tiež nebezpečnými spôsobmi

ľudia vo vyspelom svete budú na tieto svinstvá zomierať, kým budú mať 0 sebaúctu a 0 duševnú stabilitu a nikto sa o nich nebude naozaj zaujímať......kým budú rodičia beztrestne týrať deti (hlavne psychicky)a následne liečiť ich duševné choroby ,,zopár fackami" (koľko krát sa v typickej českej či slovenskej diskusií objavilo ,,duševné choroby nejestvujú" ,,za našich čias dostali anorektici po hube a museli dojesť, skôr nevstali od stola")?

za duševné zdravie detí sú v prvom, druhom aj treťom rade zodpovední rodičia.....dávajú im naň gény, výchovu teda postoj k reklame a tlaku okolia na výzor a vyberajú im prostredie, v ktotom budú žiť…teda aj určitú kultúru tela

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Löwe

Dokud to neovlivňuje moje zdraví, ignoruji to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

až tím lidé přestanou být šokováni a přestanou mít potřebu o tom psát a mluvit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Musím cynicky říci, že je mi to jedno. Ať to poscípe.

před 3261 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Nemocnice ji již nechtějí přijmout. Jedna nemocnice by se její léčby ujala, ale požaduje asi 2 milióny Kč. Proto prosí o pomoc. ☹

před 3262 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Baromut pořádně blbý zákon:-((( Já mám taky podle BMI podváhu, BMI je pouze orientační, ono kilo špeků vypadá jinka než kilo svalů.

Ne každý hubený člověk je anorektik!!!

před 3262 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek