Michal Kole

Kdy se píše zjednej a kdy sjednej ? Jak se tento pravopisný jev nazývá ?

Nejlepší odpověď
annas

zjednat – 1. (koho, co) k vzít za peníze n. za jinou odměnu; najmout někoho na práci
2. zajistit pořádek

sjednat – (co) ujednat, smluvit , domluvit podmínky, smlouvu, příměří atd.

Jde o psaní předpon s/z podle významu. Sjednat – zjednat – jde o dvojice, které se liší pravopisem a mají různý význam.