ptáč

Kdy přijde apokalypsa na ceny potravin?

Zatím vidím šílené rozdíly cen v sortimentu vepřového masa, 60,– až 120,–, jsou uváděné ceny v tzv. akcích nebo diskontních cenách. Víno Modrý Portugal Barborka je na stejné cen. úrovni nebo níže, než pivo. Dřív bývalo podpultové zboží a drahé. Lze z toho usoudit nějaký vývoj do budoucna, který si neumím představit?

Odpovědi
Agneta

Když nebudeš mít ten průměrný příjem, o kterém jsem psala ( rodina 60 000,– Kč netto), tak se teple oblékni – protože pro tebe nezbývá fakticky nic jiného, než se zajímat o prošlé potraviny, které nějaký podvodník čerstvě přerazítkuje

  1. výrobní cena vína je prakticky nulová
  2. zabavené zboží příjde zpravidla zase do obchodu (levně, jakožto marketingový tah)
  3. v jiných zemích se ty „šílené rozdíly“ v cenách fakt nekonají
  4. v Česku existuje první, druhý a třetí svět – v Rakousku né – proč asi?

anonym

Neboj, v celé Evropě nebude za nějaký čas po vepřovém ani vidu, ani slechu. A vysokoškoláci se můžou jít pást i s těmi 60– ti tisíci!

anonym

Možná hledáte: americký film Apokalypsa.

Funna

proboha vysvětlete už konečně někdo Agnetě, že průměrná měsíční mzda je 25 000 Kč…ale v HRUBÉÉÉHO…takže v reálů po daních mají manželé bez dětí necelých 40 tisíc…nevím, kde vzala těch svých 60…buď by to museli být polygamisté, nebo zná jen jednu rodinu, co jí řekla své příjmy…

Agneta

Mě zajímá jen netto…:DDD

ptáč

četl jsem, napíšu až odpoledne.