JájsemRaibek

Kdy nabývá právní moci usnesení – rozsudek odvolacího soudu?

Okresní soud vydal usnesení a ve lhůtě 15 dnů je možné se odvolat. Odvolání proběhlo a krajský soud vydal usnesení, proti kterému není odvolání přípustné. Je možné pouze dovolání do 2 měsíců.
Kdy nabývá usnesení krajského soudu právní moc, pokud není odvolání přípustné?
Je to doručením usnesení všem stranám?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím , že nabývá právní moci doručením poslednímu ze zúčastněných.
Den nabytí právní moci vám sdělí na informačním oddělení na soudě.