Avatar uživatele
Pokročilý

Kdy musím odvádět daň z prodeje nemovitostí?

Musím odvádět daň z prodeje nemovitostí když prodám svůj byt v osobním vlastnictví?

Odpovědi:

Avatar uživatele

Ano.
Na dohodě s kupujícím záleží, kdo daň reálně zaplatí (kupující je ručitelem).
Daňové příznání k dani z nabytí nemovitosti (změna názvu) pak musíš podat do,cituji: "poplatník je povinen podat daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byl proveden vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí" (např. prodáš byt v květnu, daňové přiznání musíš podat nejpozději v srpnu) a to se týká i zaplacení daně.


Avatar uživatele
Stříbrný

Zaplatit jí musíš do čtvrt roku po převodu.


Avatar uživatele
Bronzový

Předmětem daně je úplatný převod nebo přechod vlastnictví k nemovitostem. Poplatníkem daně z převodu nemovitostí je především převodce (prodávající). Sazba daně je 4 %.
Doplňuji:
odle ustanovení § 7 odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") jsou předmětem daně ze staveb mimo jiné též byty včetně podílu na společných částech stavby, které jsou evidovány v katastru nemovitostí, a podle ustanovení § 8 odst. 1 zákona je vlastník bytu poplatníkem daně.

http://www.financnisprava.cz/…

Zdroj: http://www.aktualne.cz/wiki/by dleni/reality/dan-z-prevodu-ne movitosti/r~i:wiki:3572/?utm_s ource=google&utm_medium=cpc&ut m_campaign=aktualne-dynamic


Avatar uživatele
Bronzový

Není to náhodou osvobozené, když v nemovitosti mám trvalé bydliště nejmíň rok nebo dva? Aspoň to tak bylo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.