PO

Kdy mohu pít alkohol po antibiotikách?

Právě jsem dobrala antibiotika, při jejichž užívání jsem samozřejmě nemohla pít alkohol. Teď když už antibiotika neužívám, mohu ihned po jejich doužívání vypít sklenku vína?

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem našla, že většinou ATB účinkují i nějaký ten den po dobrání, takže první sklenku radši až po 1 až 2 dnech – pro jistotu.

Kombinace ATB a alkoholu zatěžuje játra.

Další odpovědi
BENYTA

Taky jsem je nedávno dobrala,měla jsem je po dvanácti hodinách,takže dvanáct hodin po posledním prášku je už vše v pořádku.
Tedy určete si dobu,kterou jste měla jako interval a pak se klidně „zmažte“.
Doplňuji:
Tak a ted,abych šla na jaterní testy:-)
No,myslím,že jsem se pak určitě „nezmazala“.
Ale pro příště…

panenka

Pokud jste ty Antibiotika dobrala dnes tak bych vám raději doporučila s tou skleničkou počkat do druhého dne.

martina1

aLKOHOL NEOVLIVŇUJE ÚČINEK ANTIBIOTIK,ALE JAK UŽ OSTATNÍ PSALI,TAK KOMBINACE ZATĚŽUJE JÁTRA.POKUD NEBERETE ANTIBIOTIKA ČASTO A POKAŽDÉ JE NEZALÉJÍTE SKLENIČKOU,TAK TO JÁTRA JEDNOU VYDRŽÍ.

alexandra

Nemělo by se to,ale sklenka vína Vám určitě neuškodí.To je to samé,jako říkat kuřákovi,že nemá kouřit,nebo že máme dodržovat správnou životosprávu atd.atd.

ReHu

To už to nemůžeš vydržet?? Léky mají určitě účinky min 12 hod po dobrání.