kdy mám soudu nahlásit překladatele – tlumočníka??

jsem cizí st.občan s trvalým pobytem a mám soudní jednání v občanskoprávním soudu. Kdy mám oznámit tlumočníka a musí být v tomto občanskoprávním soudní překladatel nebo si mohu zvolit pouze mluvícího s živ. listem na tlumočení ??

Odpovědi
georgia

Nahlásit před započatým soudem a stačí mít mluvicího s živ.listem na tlumočení

Nuk nuk

Kolegyně georgia má pouze částečnou pravdu. Za prve, některé soudy mají valstní (externí) tlumočníky a nerady vídají ty „přivedené“, proto se nejprve informujte u daného soudu, zda si tlumočníka přivedou oni, nebo si jej musíte najít Vy. V případě, že si jej najdete Vy, pak skutečně stačí, aby se dotyčný tlumočník hlásil před soudním řízením – on už bude vědět, kde a jak.

ALE – TENTO TLUMOČNÍK BY MĚL BÝT „SOUDNÍ“ TLUMOČNÍK – měl by to být člověk, který kromě ŽL a prošel právnickým minimem a má oprvánění tlumočit při podobných situacích.