Kdy je povinná koncese na dopravu

Naše firma vyrábí a dodává nábytek včetně montáže. Účtuje si dopravné za odvoz nábytku vozidlem do 3,5t.
Musíme mít k tomu vyřízenou koncesi?

Nejlepší odpověď
kropitko

Podle mého koncesi na dopravu nepotřebujete,je­likož neuskutečňujete smluvní přepravu. Vy využíváte vozidla k vlastní přepravě.

Další odpovědi
cukrar

Nesouhlasím s kolegyní, páč si účtujete přepravné. Doporučil bych fakturovat místo doprava, „balení zboží“. Kde není žalobce, není soudce. Pokud potřebuji opravdu odbornou radu, stačí zajít na FÚ (ale to nedoporučuji) nebo zadám dotaz zde: http://busines­s.center.cz/bu­siness/diskuze/
Uvidíte jak si poradí s Vaším dotazem.

dejv.s

máte živnost na dopravu?? Potřebujete koncesi. Pokud nemáte živnost na dopravu nepotřebujete koncesi. Ale pokud se učtuje doprava pak by měla být živnost na dopravu i koncese…