Kdy dítě přejde období vzdoru?

Zajímalo by mě - dle vašich zkušeností - kolem jakého věku měla vaše dítka období vzdoru? A kdy je to zase přešlo? Mému synkovi jsou skoro dva roky a z toho, co teď předvádí, jsem docela nešťastná.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Trpelivost, moje nejstarsi dite ma 8 let a mam pocit, ze obdobi vzdoru se cyklicky vraci. Ale je fakt, ze ted uz to neni tak hrozne. Navic je toto hodne individualni, mam 3 deti a z tech dvou starsich mel kazdy toto jinak.

Hlavne z toho nebudte nestastna, je to naprosto normalni. Dite si tim osahava mantinely, ktere mu da okoli.

Další odpovědi:

Stříbrný

Je to velice individuální. Obdobím vzdoru procházejí děti zhruba od 1 roku do 4 let (někteří psychologové uvádějí už děti od 9 měsíců), ale trvá různě dlouho a probíhá u každého dítěte různě intenzivně.
Já například jsem prý kolem svých 2 let dokázala řvát a vztekat se i dvě hodiny v kuse, ale údajně to bylo asi 4x a tím to v mém případě končilo.
Můj synek (17 měsíců) už jakýmsi obdobím vzdoru prochází teď. Narozdíl ode mne si vybere svůj díl téměř denně a když ho to chytne dovede spustit hodně nahlas, ale hlavně ho to zatím nepřešlo definitivně.
Nezbývá Vám, než být trpělivá.

Pokročilý

vztekání,domáhání se svého,ne ne ne atd

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.