Rokio

Kdy bude český milionář chudý?

Jedná se ekonomickou hádanku, kterou jsem sám vymyslel.

Odpovědi
dudu

Až sice bude vlastnit byt nebo dům pořízený na hypotéku, avšak kvůli neschopnosti hradit anuitu mu banka tuto nemovitost prodá v exekuci za cenu nižší, než činí zůstatek úvěru.
Je si však třeba uvědomit, že z ekonomického hlediska jsou za milionáře považovány osoby, které při svém podnikáním zisk tvoří, např. z investic do akcií, z pronájmu nemovitostí, ze spekulací na komoditních burzách atd., nebo vlastní odpovídající hotovost.
Pokud tedy milionovou nemovitost používáte pouze k bydlení nebo potěšení, pak vám negeneruje zisk, nýbrž jen náklady,

Lamalam

Po znárodnění.

Drap

Vymyslel jsi to moc dobře. Pokud ti máme odpovědět, musíš ještě definovat, kdy je člověk chudý, sdělit nám vývoj inflace a spotřebních cen v příštích padesáti létech a ještě doplnit, jak milionář se svými miliony nakládá. Do doby než tyto informace dopnlíš, tak je to jen nesmyslná otázka, kterou se ti podařilo zplodit.

ivzez

V ČR je chudých většina milionářů už teď.
To´s nevěděl?