dust8

Kdy a za jakých okolností doma zapínáte přímotop?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdy, za žádných okolností.

Další odpovědi
Kepler

Jen vyjímečně použiju teplovzdušný ventilátor, když si chci rychle vyhřát koupelnu před koupáním. Jinak ne, je to drahý špás.

Michala11

Nemám žádné jiné alternativy, takže přímotopy vytápím byt celou zimu. Ovšem mám taky sjednaný úplně jiný tarif s dodavatelem elektriky a „noční proud“ mi běží cca 20hodin denně.

Mc Merkurion

… no, většinou, když je mi zima, když je mi teplo, pouštím většinou větrák …

marci1

Nezapínám. Když je mi chladno, více se obleču. 🙂

ivzez

Teď mi běží skoro pořád na nejnižší teplotu,
na noc vypínám.

Dochy

Nikdy
Ev. v případě poruchy běžného topení tak nějakou tu kostku s ventilátorem nebo něco takového (podle toho co mám po ruce)

elkon

Nikdy, provoz je neekonomický.

Brblal

Bydlíme ve starším RD a topíme plynovým kotlem. Přímotop (elektrický 800 W) máme jen v koupelně nahoře na zdi. Zapínám ho jen v zimě na koupání ve vaně.
Samozřejmě pomůźe jen když jdu z vany, než se osuším ručníkem a obléknu.

V poslední době špatně v noci spím, tak si sednu k PC a koukám na nahrávky (v noci když se netopí), byla mi zima jen na nohy, tak jsem si před týdnem koupil elektricky vyhřívanou botu, má příkon 100W a hřeje pěkně, dám do ni nohy s ponožkami a je mi přijemně. Dávám odkaz (i když boty jiných výrobců budou stejné).

Zdroj: https://www.al­za.cz/gallet-cch210-d4576820.htm

JarkaHor

Od jakých značek přímotopy máte?

Vercule

Tak 14 dní zpátky jsme si pořídily tady takový https://www.o­rava.eu/cz/cs/ha­logenovy-ohrivac-vysoky-ho-82 pro nás naprosto dostačující

aliendrone

Kepler, Brblal>>> K ČEMU si zapínáte přímotop ke koupání? To se myjete ve studené vodě? :o Já naopak vylezu z vany nebo ze sprcháče rozpařený jaxviň, takže trošku chladu naopak vřele uvítám. ;) :D :D

Brblal

Já se nekoupám v horké vodě, a koupelnu máme studenou, každopádně ve vaně v teplé vodě mi zima není. Když vylézám z vany mám i mokré vlasy. Tak ten přimotop zapínám ale jen v zimě.

Kepler

marci: jasně, péřová bunda je do vany nejlepší! 🙂

aliendrone

Nebyls na vojně? Nevíš, že špína do 10cm tlouštky hřeje, nad 10cm opadá sama? ;) :D

Kepler

Ty čuně! No jo alien. Ale z vlastí zkušenosti vím, že se tak děje už při vrstvě 1 cm!

aliendrone

Pche, tak máš v ojedinělém případě pokročilejší technologii, no bóže. Já jsem zato KRÁSNĚJŠÍ a vůbec! ;) :D :D