Avatar uživatele
dust8

Kdy a za jakých okolností doma zapínáte přímotop?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Michala11 před 1832 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nikdy, za žádných okolností.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jen vyjímečně použiju teplovzdušný ventilátor, když si chci rychle vyhřát koupelnu před koupáním. Jinak ne, je to drahý špás.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michala11

Nemám žádné jiné alternativy, takže přímotopy vytápím byt celou zimu. Ovšem mám taky sjednaný úplně jiný tarif s dodavatelem elektriky a „noční proud“ mi běží cca 20hodin denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, většinou, když je mi zima, když je mi teplo, pouštím většinou větrák …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nezapínám. Když je mi chladno, více se obleču. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Teď mi běží skoro pořád na nejnižší teplotu,
na noc vypínám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nikdy
Ev. v případě poruchy běžného topení tak nějakou tu kostku s ventilátorem nebo něco takového (podle toho co mám po ruce)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nikdy, provoz je neekonomický.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brblal

Bydlíme ve starším RD a topíme plynovým kotlem. Přímotop (elektrický 800 W) máme jen v koupelně nahoře na zdi. Zapínám ho jen v zimě na koupání ve vaně.
Samozřejmě pomůźe jen když jdu z vany, než se osuším ručníkem a obléknu.

V poslední době špatně v noci spím, tak si sednu k PC a koukám na nahrávky (v noci když se netopí), byla mi zima jen na nohy, tak jsem si před týdnem koupil elektricky vyhřívanou botu, má příkon 100W a hřeje pěkně, dám do ni nohy s ponožkami a je mi přijemně. Dávám odkaz (i když boty jiných výrobců budou stejné).

Zdroj: https://www.al­za.cz/gallet-cch210-d4576820.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JarkaHor

Od jakých značek přímotopy máte?

Avatar uživatele
Vercule

Tak 14 dní zpátky jsme si pořídily tady takový https://www.o­rava.eu/cz/cs/ha­logenovy-ohrivac-vysoky-ho-82 pro nás naprosto dostačující

Avatar uživatele
aliendrone

Kepler, Brblal>>> K ČEMU si zapínáte přímotop ke koupání? To se myjete ve studené vodě? :o Já naopak vylezu z vany nebo ze sprcháče rozpařený jaxviň, takže trošku chladu naopak vřele uvítám. ;) :D :D

před 1832 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Brblal

Já se nekoupám v horké vodě, a koupelnu máme studenou, každopádně ve vaně v teplé vodě mi zima není. Když vylézám z vany mám i mokré vlasy. Tak ten přimotop zapínám ale jen v zimě.

před 1832 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

marci: jasně, péřová bunda je do vany nejlepší! 🙂

před 1832 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Nebyls na vojně? Nevíš, že špína do 10cm tlouštky hřeje, nad 10cm opadá sama? ;) :D

před 1832 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ty čuně! No jo alien. Ale z vlastí zkušenosti vím, že se tak děje už při vrstvě 1 cm!

před 1831 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Pche, tak máš v ojedinělém případě pokročilejší technologii, no bóže. Já jsem zato KRÁSNĚJŠÍ a vůbec! ;) :D :D

před 1831 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek