Avatar uživatele
Registrovaný

Kdo zdědí byt v OV po smrti manžela, když má z předchozích vztahů tři zletilé děti?

S manželem žiji v bytě v OV, který nabyl před manželstvím, má ale děti z předchozího vztahu, v katastru nemovitostí je zapsán jen manžel, zajímalo by mě, zda půjdu po jeho smrti "na ulici", či mám nějaké nároky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud se jedná o děti slušně vychované, tak byste mohla za určitých podmínek v bytě dál bydlet.

Po manželově smrti se stanete (společně se zmiňovanými třemi dětmi) každý vlastníkem 1/4 bytu. Podílové spoluvlastnictví není úplně ideální, ale máte svá práva (např. § 139/3, § 140 občanského zákoníku).

Výše uvedené předpokládá, že manžel nezanechá závěť.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t2.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Kde berete jistotu že manžela přežijete?


Avatar uživatele
Bronzový

Ke Standově odpovědi chci pouze podotknout, že máte-li v bytě trvalé bydliště a skutečně tam bydlíte, nemůže vás někdo jen tak vystěhovat :-))
Pokud máte obavu, že by mohly být nějaké problémy, zkuste manžela požádat alespoň o zřízení věcného břemene na doživotní právo užívání bytu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.