Deniska20

Kdo za mě bude platit soc. a zdrav. poj. při Dohodě o prac.poměru když jsem vedená na ÚP?

Jsem na ÚP žádnou podporu nepobírám a zajímalo by mě když budu mít Dohodu o pracovním poměru tak kdo za mě bude platit sociální a zdravotní? A když jsem na ÚP a najdu si brigádu musim se vejít do 4000 Kč/měsíčně tak co se stane když to přesáhnu kdo za mě bude platit soc. a zdrav. a můžou mě z registru vyškrtnout?
Doplňuji:
Je to Dohoda o provedení práce a ne dohoda o pracovním poměru

Odpovědi
autacek

Nejdřív si ujasněte, co za dohodu budete mít, dohoda kterou popisujete zákon nezná, poté je otázka, zda-li při takovémto přivýdělku můžete být souběžně evidována na ÚP, a pokud tam evidována budete, bude za Vás plátce zdravotního pojištění i stát.