Beny

Kdo vykonával zemědělské práce ve spartě ?

Děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Domnívám se že zemědělci, nebo že bych se mýlil ?

Další odpovědi
hanulka11

Heilóti byli příslušníci podrobeného domorodého obyvatelstva, kteří ztratili osobní svobodu, tudíž jim náleželo podřadné postavení státem vlastněných otroků. Oproti klasickým otrokům však heilóti směli zakládat rodiny a vytvářet vlastní osady. Obvykle působili jako rolníci na přidělených pozemcích spartiatů, přičemž stanovenou část výnosu museli vydat svému pánovi. Žádný z heilótů nemohl být osvobozen, často však doprovázeli spartiaty během vojenských tažení jako lehkooděnci a rovněž zaopatřovali zásobování vojska

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spar­ta

honza19hk

ve Spartě ??? no tak třeba Jarošík,Slepička adt…vlasně každej kdo hodí hubu na trávník