janesis

kdo vybírá předkapely??

zajímalo by mě jestli si na koncertech vybírá předkapely hlavní kapela večera nebo kdo? kolikrát jsou ty předkapely děsné a mimo žánr..:))
Doplňuji:
Musím říct že dědapetr je opravdu multifunkční :)):*

Nejlepší odpověď
dědapetr

Pořadatel koncertu a někdy se souhlasem kapely,někdy dá i návrh kapela a to jen zřídka.

Další odpovědi
barnajka

No, u míň profláklých kapel to funguje třeba i tak, že ty jakožto zpěvák/kapela nabídneš svoje „služby“ jiné kapele. Pošleš jim ukázku své tvorby a když se jim to bude líbit, vezmou si tě na koncert jako hosta. Můžete hrát spolu, můžeš být jejich předkapela – to záleží na vaší dohodě.

Ty velký hvězdy na všechno mají manažery, ale to neznamená, že by do výběru nemohli „kecat“!!! Kdyby umělec s výběrem předkapely nesouhlasil, asi by to nebylo dobrý… Hlavní kapela i předkapela by si měli sednout jak stylově, tak i lidsky. Jestli máš někdy pocit, že předkapela je mimo žánr, třeba je to účel – dneska je trend neškatulkovat, dělat muziku napříč žánry a spojovat zdánlivě nespojitelný :)