Avatar uživatele
Jose1f

Kdo to musí podepsat?

Ve veřejném rejstříku je u jedné právnické osoby v odstavci Způsob jednání napsáno: „Je-li pro právní úkon zapotřebí písemná forma, je nezbytný podpis předsedy nebo místopředsedy a dalšího člena výboru.“
U jiné osoby je napsáno:„Je-li pro právní úkon zapotřebí písemná forma, je nezbytný podpis předsedy, nebo místopředsedy a dalšího člena výboru.“
Rozdíl je jenom v čárce před spojkou nebo ve spojení předsedy nebo. Jaký to má vliv na to, co pisatel chce sdělit čtenáři? Kdo musí písemnost podepsat v prvém a kdo ve druhém případě?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2324 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Není v tom právní rozpor. Důležitá je právě ta čárka.
V 1. případě musí být 2 podpisy
podpis předsedy, nebo místopředsedy
podpis dalšího člena
V 2.prípade má předseda plnou moc, stačí jeho podpis
pokud podepisuje místopředseda, musí být připojen podpis i dalšího člena

PS
Ale je možné, že naše jazykárka mi zde dá 5 z češtiny

Dodatok:
Čárka má zde důležité postavení – definuje podmínky

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Budu-li vycházet z toho, že v zápisu není chyba,
pak bych to viděla stejně jako Arne a Annas (diskuse).

Ale podle mne spíše bude v zápisu chyba (v druhém zápisu je podle mne čárka navíc)
a bude potřeba
podpis předsedy + dalšího člena výboru
nebo
podpis místopředsedy + dalšího člena výboru

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V obou případech podle mne musí podepsat předseda, popřípadě místopředseda a další člen výboru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… v prvním případě je potřeba podpis předsedy a nebo místo něj to může podepsat místopředseda plus další člen v druhém případě na to musej bejt vždy dva: předseda či místopředseda plus další člen … ale fakt je, že je to napsaný dost zmatěčně, a dokázali bychom vésti dlouhou konverzaci na téma možností …

… Arne: taky se v tom ztrácím, je to tak nejednoznačný, že toho, kdo to napsal bych hnal holí, rozdíl v tom asi bude, ale kdo má autorovi rozumět …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Zajímavé. Já mám názor přesně opačný než Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ivzez, považujem oba prípady za správne pri použití spôsobu podpisov ako som napísala v odpovedi (bez čiarky zlučovanie podmienok, s čiarkou vylučovanie podmienok, viď gramatické vysvetlenie annas)
ľstivosť právnikov je práve v niekedy nepostrehnuteľnej či­arke

před 2323 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

U spojky nebo záleží na tom, zde je ve vztahu slučovacím – bez čárky, či vylučovacím s čárkou.

Blbě jsem otázku četla, neregistrovala jsem třetí osobu, takže jsem svou odpověď skryla.

První případ je jasný – předseda a místopředseda jsou vzájemně zastupitelní + třetí osoba.

Druhý případ – Dá se brát (buď) podpis předsedy, nebo místopředsedy a dalšího člena . Takže se to vzájemě vylučuje.

Ale někdy to není zcela jasné. Opravdu záleží na tom, jak to berou právníci. Holt, mají svou terminologii.

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

led: tak s Arne je to 2:1 proti mně a co se týče jazykářky, hledejme spíš právníka …

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

Led oprava, ty jsi napsala přesně co já, já už se v tom ani nevyznám …

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

platí první, výše uvedeno …

před 2324 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek