iceT

Kdo si vzpomene, na jaky se prejmenoval televizni program F1, ktery byl v roce 1991?

Tehdejsi Premiera je dnes Prima, ale na toto si nemuzu vzpomenout,dekuji.

Nejlepší odpověď
annas

I když jsem pamětník, zapomněla jsem názvy, ale tento článek mně připomněl:

V roce 1992 jsme měli tři programy – celostátní F1, národní ČTV a neceloplošný OK3 složený z různých satelitů a lokálního vysílání. Původní koncept privatizace zněl – zprivatizovat OK3 a všechny další zbytkové volné frekvence. Pravicová koalice – vítězná ve volbách 1992 – koncept změnila a rozhodla – viz odkaz v článku na zákon – že ČT musí jeden celostátní program odevzdat. Který – měla rozhodnout Rada pro R a TV vysílání. Ta se však optala Mathého a ten se rozhodl, že si ponechá ČTV a federální F1 odevzdá k privatizaci. Než k ní došlo, přeorganizoval programy v roce 1993 tak, že z ČTV udělal ČT1, z F1 se stala ČT2 a okatrojka se stala ČT3. Takze skutecne Nova zacala vysilat na frekvencich bývalého federalního programu F1, v roce 1993 přejmenovaného na ČT2.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:h6VKE-21RC8J:blog.ak­tualne.centrum­.cz/~chess.vol­f~/blogy/milan-smid.php%3Fite­mid%3D10357+Te­levizn%C3%AD+pro­gram+F1+v+r+1991&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Miroslavst

FTV Premiéra

Stanice začala vysílat v roce 1993 v Praze a středních Čechách pod názvem FTV Premiéra, později Premiéra TV. Licenci k celoplošnému vysílání získala v roce 1994 s podmínkou, že část svého vysílacího času musí poskytovat provozovatelům lokálního a regionálního vysílání, podíl regionálního vysílání na Primě se však postupně snižoval. Od 3. ledna 1997 se stanice jmenuje Prima televize. V roce 2003 byla provozovateli prodloužena licence na celoplošné vysílání do 28. června 2018.

iceT

Díky mockrat…