Avatar uživatele
iceT

Kdo si vzpomene, na jaky se prejmenoval televizni program F1, ktery byl v roce 1991?

Tehdejsi Premiera je dnes Prima, ale na toto si nemuzu vzpomenout,dekuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, led, panenka, annas, Miroslavst, vagra, flodur, anonym před 4897 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

I když jsem pamětník, zapomněla jsem názvy, ale tento článek mně připomněl:

V roce 1992 jsme měli tři programy – celostátní F1, národní ČTV a neceloplošný OK3 složený z různých satelitů a lokálního vysílání. Původní koncept privatizace zněl – zprivatizovat OK3 a všechny další zbytkové volné frekvence. Pravicová koalice – vítězná ve volbách 1992 – koncept změnila a rozhodla – viz odkaz v článku na zákon – že ČT musí jeden celostátní program odevzdat. Který – měla rozhodnout Rada pro R a TV vysílání. Ta se však optala Mathého a ten se rozhodl, že si ponechá ČTV a federální F1 odevzdá k privatizaci. Než k ní došlo, přeorganizoval programy v roce 1993 tak, že z ČTV udělal ČT1, z F1 se stala ČT2 a okatrojka se stala ČT3. Takze skutecne Nova zacala vysilat na frekvencich bývalého federalního programu F1, v roce 1993 přejmenovaného na ČT2.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:h6VKE-21RC8J:blog.ak­tualne.centrum­.cz/~chess.vol­f~/blogy/milan-smid.php%3Fite­mid%3D10357+Te­levizn%C3%AD+pro­gram+F1+v+r+1991&cd=2&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

FTV Premiéra

Stanice začala vysílat v roce 1993 v Praze a středních Čechách pod názvem FTV Premiéra, později Premiéra TV. Licenci k celoplošnému vysílání získala v roce 1994 s podmínkou, že část svého vysílacího času musí poskytovat provozovatelům lokálního a regionálního vysílání, podíl regionálního vysílání na Primě se však postupně snižoval. Od 3. ledna 1997 se stanice jmenuje Prima televize. V roce 2003 byla provozovateli prodloužena licence na celoplošné vysílání do 28. června 2018.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Díky mockrat…

před 4897 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek