pizlicka

Kdo ponese zodpovědnost? Co dělat a kam se obrátit?

Muj rodinný příbuzný mi volal,a jen řekl,je mi strasne zle.Okamžitě jsem volala záchranku.Museli přijet s hasiči a policií,aby se dostali dovnitř.příbuzny jim stacil rict,vezměte mé osobní věci-oblečení.měl tam totiž peníze.NEVZALI!!!když jej ještě tentýž večer propustili,zjis­til,že mu chybí 6tisíc korun.zavolal policii,předložil dukaz,ze jde o duchod nesvéprávného bratra,konal se vyslech nesvéprávného bratra a příbuzného neteře.policie totiž dala klíče nesvéprávnému bratrovi a on je dal neteři.vím,ze v minulosti neteř své babičce kradla peníze.kdo je zodpovědny za takové pochybení a co dělat dál,kam se obrátit?pro příbuzného je to téměř likvidačni,protože nemá uspory a je potřeba zaplatit nájem,děkuji.

Odpovědi
Drap

Pochybení koho? Policie si nemůže nechat jen tak klíče od bytu, zvláště pokud tam ještě někdo bydlí. Pokud se prokáže kdo peníze vzal, tak ten ponese odpovědnost a peníze by měl vrátit. Pokud se to nezjistí, tak má tvůj příbuzný smůlu a peníze už neuvidí. Policie tady neni od toho, aby nám dělala pořádek v rodinách a bytech, pokud tam nedochází k protiprávním činům .
Kdo nese zodpovědnost když něčí byt jen tak někdo vykrade?

Šidlo

podať trestné oznámenie na neter......a predvolať babičku ako svedka.....ak už nežije, iného blízkeho, ktorý vie, čo je neter zač

Drap: kto je zodpovedný za vykradnutie bytu? žeby zlodej?

ivzez

Kdy se to stalo? Opravdu ty peníze scházejí? Nemohl je Váš příbuzný někam
uklidit a kvůli tomu, že mu později bylo zle, zapomenout, kam (není možné, že
se peníze ještě najdou)?

Neprokáže-li se, že peníze ukradla svéprávná neteř, nebo někdo další, v tom
případě by odpovídal/a on/a, nebude podle mne odpovídat nikdo.

Policie ani hasiči nemohli zkoumat, jestli klíče předávají svéprávnému člověku, nemohli nikomu z rodiny bránit v přístupu do bytu ani z bytu něco odnášet.

Škoda, že příbuzný peníze nechal v oblečení a neuklidil
je na bezpečné místo, dokud mu ještě nebylo tak zle.
_______

K nájmu:

Váš příbuzný může zkusit zajít na kontaktní místo úřadu práce, vysvětlit situaci
a vyptat se na možnost pomoci. Podle mne by možná mohl obdržet doplatek
na bydlení, případně okamžitou pomoc v hmotné nouzi (to je sice „jenom“ cca
1.000 Kč, ale snad by mu i to mohlo trochu pomoci).