jaknato

Kdo mně poradí, /která odrůda lísky rodí červené, menší, podlouhlé, špičaté oříšky?

V nabídkách zahradnictví se tvarem a barvou vyloupaných plodů nezabývají. Pamatuji si je ze zahrady babičky. Nyní se nemohu dopátrat, jaká to mohla být odrůda a zda ji lze ještě vůbec sehnat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na obrázek. Po otevření klikněte na první obrázek a objeví se další fotografie. Mohl by to být druh Corylus.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&tbm=isch&q=Lís­ky+Corylus+čer­vená+slupka&chip­s=q:lísky+cory­lus+červená+slup­ka,online_chip­s:corylus+ave­llana&sa=X&ved=­0ahUKEwjSgOGQs6rkAh­XNLFAKHcGwABMQ4lY­IMygI&biw=1046&­bih=868&dpr=1#im­grc=QFihGPu9QpJZbM: