annas

Kdo má největší zásluhu na tom, že noviny, knihy, časopisy atd. dnes považujeme za samozřejmost?

S touto osobností je spojený jeden z největších vynálezů počátku novověku… O co šlo?

Nejlepší odpověď
vagra

Mám za to,že zcela určitě,máte na mysli Johanna Gutenberga,vy­nálezce knihtisku.
Dnes je tomu 543 let,kdy zemřel.

zdroj-Kalendář

Další odpovědi
hanulka11

nevím zda myslíte ,že Zakladatelem žurnalistiky v době NO je VÁCLAV MATĚJ KRAMERIUS, který od roku 1789 vydával týdeník Krameriusovy c. k. pražské poštovské noviny. Chtěly především čtenáře vychovávat…

byl i zakladatelem knihovny

Zdroj: http://media0­.lensie104.jex­.cz/files/medi­a0:4a626fb71dd18­.doc.upl/Novi­ny%20a%20novin%C3%A1%C5­%99i.doc