quentos

Kdo, kdy a proč zavedl tenhle neskutečný nesmysl?

Kdysi ten, kdo měl matku pekařku či otce pekaře, měl doma ráj pro žaludek – co se daný den neprodalo a podlehlo by rychlé zkáze, si nosili pekaři a pekařky domů, kde se to s potěšením snědlo.
Pak jednou kdosi řekl a uzákonil: ne, neexistuje, co se nespotřebuje, musí se vyhodit. Co to má znamenat – vymyslel to snad nějaký nenažraný poslanec, který záviděl, že si taky tímto způsobem nemůže zdarma nacpávat břich?
Pak dochází k takovým paradoxům, jak píše v trilogii „Hovory s Bohem“ Neale D. Walsch – omlouvám se za nepřesnou citaci – , a sice že v Africe se umírá hladem, zatímco [jinde na světě] denně vyhazujeme tolik jídla, že bychom tím Afriku uživili, i kdyby byla třikrát tak zalidněná.
Co si o tom má pak člověk myslet – máme pak dát za pravdu tomu, kdo kdysi řekl, že absolutně nejhorším lidským citem je závist? Nebo to má jiné kořeny a příčiny? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
dudu

Určitou logiku u zmíněného nařízení lze spatřit a chápat. Alespoň teoreticky vylučuje, aby např. v jídelnách a restauracích nebylo zbylé jídlo servírováno hostům ještě třeba týden po uvaření. Nebo se někdo domníváte, že při dnešním marasmu u nás něco podobného nepřipadá v úvahu? Chacha. A takto je možno hovořit o riziku „efektivního využití“ i u řady dalších zbytků.

Další odpovědi
Drap

Bohužel, neni to jen v pekařstvích, ale mělo by to být i v restauracích,ve vývařovnách , jídelnách a podobně. Dříve se tím alerspoň krmila zvářata, dnes se za likvidaci jídel, které by se třeba mohli rozdat bezdomovcům, musí platit.
A kdo to vymyslel ? Nařizují nám to evropská pravidla. Všude v Evrpě se to však nedělá

led

Podľa mňa to vymyslel niekto, kto platil nenažrané recepcie. Keď už to platím, predsa Ja rozhodujem, čo s tým, čo my nezjeme. „Čo sa nezje vyhodiť, nech tá žobrač z toho nič nemá!“
Takto mi to vysvetľovali majitelia gastro po recepciách, keď vyhadzovali jedlá do kontajneru.

lexx

protože by to deformovalo cenový trh, ekonomiku
a relace nabídka : poptávka. Henry Ford za velké hospodářské krize 20.let min.století nechal házet nová neprodejná auta do moře. ale levněji neprodal…

Deli

Také mne různé podobné plýtvání štve… Doma schovávám tvrdý chleba a nosím ho sousedce pro slepice, nevyhodila bych ho.
Nebo když vietnamci našijí trička s logem – a nakonec to skončí ve spalovně. Proč se to nerozdá bezdomovcům, dětem v dětských domovech, nebo prostě nepošle přes charitativní organizace třeba do té Afriky??

casey

V jidelnach a restauracich si to urcite personal rozebere, nebo alespon v nasi jidelne vidim, jak nosi tasky a nakladaji varnice do aut. Mam i znamou kucharku ve skolni jidelne. Pred prazdninama nabouchaj mrazak, aby preckali do zari.

dudu: jestli to sni personal doma,nebo to vyhodi je totez. Ve vysledu to nebude dalsi tyden nikomu servirovat.
Ja logiku spatruji spise v tom, aby pekar nemel tendenci vice upect, aby mu zbylo a mohl si to vzit domu.

Valky

Nevím.. Ale zrovna s tou Afrikou a Indií … Posílat tam jídlo, a pomoc je sice pěkné.. Ale co by to znamenalo, kdyby měli najednou dostatek přísunu jídla? Už tak přelidněná populace by se ještě více přelidnila… A kdo by je živil dále? Proto tam mají tolik nemocí a hladomor – příroda sama redukuje ten šílený stav…

chudst

Drap – nektere restaurace to pod Cervenym krizem bezdomovcum skutecne davaji.