sesednizkola

Kdo je to nákasník?

Jiz nekolikrat jsem zaslechl toto slovo. Co to znamena? Resili jsme to u piva a napadlo nas, ze by to mohl byt nejaky clen ochranky nebo tak, jako ze dava lidem co delaji bordel „na kasu“, ale myslim, ze pravy vyznam je jiny. Nemuzu nic najit a vrta mi to hlavou.

Nejlepší odpověď
annas

Je to určitě nějaký neologismus, možná oblastní. V žádném zdroji se slovo zatím neobjevuje. Záleží také na tom, zda má kasa další obecné významy. Nebo na kontextu, při jaké příležitosti se slovo objevilo.
Ochranka není u každé „kasy“.

Podle přípony – ník – by to mohl být činitel děje.

Ten, kdo je na „kasy“, kasíruje jakýmkoliv způsobem. Třeba vyděrač.

Něco jsem našla ve starším Kottově slovníku starší výrazy – vykasírovat, nakasírovat = promrhat.
Nebo ten, kdo se rád kasá, vychloubá se.

Může to být samozřejmě jinak.

Další odpovědi
Lamalam

Netuším, nikdy jsem to neslyšela.