Slezsky fc

kdo je to imigrant ?

Nejlepší odpověď
annas

imigrant – člověk, který přišel do cizí země s cílem se tam trvale usadit.

I migrant. – skrývá předponu – in naznačující směr dovnitř na rozdíl od eimigranta, který skrývá v sobě předponu ex-, ve významu odněkud.

Doplňuji:
Jinak proces stěhování členů skupiny nějakých živých tvorů (lidí nebo živočichů) z jednoho místa do druhého. = migrace.

U migrace rozlišujeme:

  1. emigraci, což je počet jedinců, kteří se z této populace odstěhovali za určitou jednotku času (zpravidla rok),
  2. imigraci, což je naopak počet jedinců, kteří se do této populace za příslušnou časovou jednotku přistěhovali.

.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­grace

Další odpovědi
marci1

Imigrace neboli přistěhovalectví (opakem je emigrace) je proces, při němž se na území státu usazují obyvatelé přicházející ze zahraničí. Konají tak z ekonomických, politických či náboženských důvodů.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­migrace
Doplňuji:
Je to ten, kdo se přistěhuje ze země svého původu do jiné země.

da ny

Například Amerika(USA, Kanada) je plná imigrantů 😉
Imigrace = přistěhovalectví do cílové země.
Emigrace= opuštění země původu, bývá nejčastěji z náboženských, ekonomických či politických důvodů.
Z emigranta se v nové zemi stává imigrant, tedy přistěhovalec.