Brozma

Kdo je Jára Cimrman?

Zdarec, víte, o jménu Jára Cimrman se poslední dobou hovoří u mě ve škole, kde někteří moji spolužáci citují jeho hlášky nebo části jeho příběhů. Když se jich zeptám kdo je Jára Cimrman, odpoví mi, že jsem kulturní barbar a že si mám takovéhle otázky nechat na někoho jiného. Když „přitlačím na pilu“ a zkusím to znovu, řeknou to stejné, ale s trochu rozčileným tónem (asi jsem jim s tím zdám otravný). Prosím vás pomozte a řekněte mi. Kdo je Jára Cimrman? Jaká napsal díla? A pokud je to fiktivní postava, Kdo ho vytvořil?
Díky moc.

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si odkaz, dovíte se, co tomuto českému géniovi přisuzují jeho tvůrci.
Autor: vojtaj, venc005
http://zivoto­pis.osobnosti­.cz/jara-cimrman.php

Najděte si na netu filmy a podívejte se na některý z nich. Mám pocit, že je před týdnem postupně opakovali na ČT 2.

Jára Cimrman – filmy a dokumenty
http://www.jara-cimrman.xf.cz/cim­rman-ve-filmu
Asi nejznámější je česká filmová komedie Jára Cimrman ležící, spící

Další odpovědi
marci1

Jára Cimrman je fiktivní postava univerzálního českého génia. Autory jsou Jiří Šebánek a Zdeněk Svěrák.
Bylo již zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=j%C3%A1ra%20cim­rman

Fienir

Nějaká fiktivní představa. Něco jako Homer Simpson
Doplňuji:
A ne, nejsi kulturní barbar. Opravdu o kultuře nerozhoduje to, zda znáš vymyšlené postavy. Já jen vím, že ho někdo vymyslel :)

vivatisCZ

Je to fiktivní postava od Z. Svěráka a J. Šebánka :)

Pepa25

Na otázku „Kdo je xxx?“ použij „encyklopedický test“ – v dnešní době to prostě zadej na cs.wikipedia.org … Pokud tam žádné heslo není, tak to neřeš, protože jde o nějakou bulvární celebritku, pokud tam heslo je, jde obvykle o postačující a relativně objetivní základní info …