Bronzový

Kdo dědí a na co má právo druhý manžel matky?

Pokud matka měla družstevni byt, ktery odkoupila po smrti otce-svého manžela do osobního vlastnictví, a po několika letech se vdala, tudíž byl její v osobním vlastnictví před uzavrenim druhého manzelstvi. Kdo bude dědicem? Jen její dítě nebo i ten druhy manžel??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Mám za to, že dítě a manžel. Jsou v první třídě dědiců.

Další odpovědi:

Zlatý

V tomto modelovém případě (vycházím jen z informací v otázce) a při neexistenci závěti dědí potomek (potomci) matky i její ´aktuální´ manžel (lhostejno kolikátý) rovným dílem.
;-)

Stříbrný

No, není jednoduchá odpověď. Budou dědici v tzv. 1. řadě. Tedy její dítě a manžel.
Byť byl její byt jejím vlastnictvím již před druhou svatbou, bez předmanželské smlouvy ale její druhý muž získal svým nastěhováním a spoluužíváním nárok na byt.
Pravděpodobně by získal z podílu bytu méně, než to dítě. Nelitovala bych v tomto případě peníze za dobrého právníka.
Řešila jsem kdysi podobnou situaci s právničkou. Naštěstí, když jsem zjistila, že manžel vyjel po mém bytě, který jsem si před svatbou s ním, celý zaplatila "anuitou", stačila jsem se rozvést dřív, než mi byt přešel do OV. Pak už by to byla těžko řešitelná situace, vyplácet ex-manžela z poloviny bytu, který byl sice můj a který jsem si zaplatila. On měl užívací právo.

Bronzový

Dědění ze zákona
§ 473
(1) V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner , každý z nich stejným dílem.
zdroj: http://www.rodinausoudu.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.