Kdo dává vědět pozůstalým, kdy proběhne soud ohledně dědictví?

Jsem rozvedená, bývalý manžel zemřel,mám s ním nezletilé děti, jednám jako jejich zákonný zástupce, kdo nám dá vědět, kdy proběhne dědické řízení, každý žijeme na jiném konci republiky a poslední přítelkyně se mnou nechce vůbec komunikovat. Mají mé děti nárok na dědictví?

Odpovědi
standa

SOUD.

Dědické řízení zahajuje příslušný soud podle bydliště zemřelého na základě vyrozumění od matričního úřadu o jeho smrti.

Dědictví ze zákona

V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo registrovaný partner, každý z nich stejným dílem.