Adam

kdo byli lazebníci a lazebnice

Kdo byli lazebníci a lazebnice

Nejlepší odpověď
Dandi

Lazebník byl kadeřník či holič. Lazebnice připravovaly koupele, myly hlavy, masírovaly apod.

Další odpovědi
alenka901

lazebník:lázeňský holič
Holič, který v souvislosti se svým povoláním provozoval i ranhojičství. V kulturně zaostalých oblastech se lidé holili nožem nebo břitvou sami a toto povolání zde nenašlo živnou půdu. Nabídka Bradýře může zahrnovat nejen zkulturnění vlasového porostu, ale i léčivé koupele nebo vyčištění hnisajících ran apod. Vládci mívali své vlastní Lazebníky/Lazebnice k osobní potřebě; bývali jejich důvěrníky (vždyť jako jediní se mohli v jejich blízkosti beztrestně ohánět potenciálním vražedným nástrojem)

Attack-design

holič a masérka