Reezo

Kdo by podle vás měl být ve vztahu dominantní? Žena nebo muž a proč? Vy jste dominantní ve vztahu?

Já osobně mám rád, když si partneři dávají navzájem prostor pro svobodné rozhodování. Bez manipulace nebo dominance, prostě se společně dohodnout.

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná odpověď

Dominantní ve vztahu je ten, kdo je dominantnější osobností. Pokud by partneři vzájemně zcela tolerovali rozhodování ´toho druhého´, šlo by o vyvážený vztah, v praxi jsou ale takové vztahy spíše výjimkou, většinou je jeden z partnerů dominantnější (minimálně v některých oblastech rozhodování).
Otázka položená „Kdo by podle vás měl být ve vztahu dominantní? Žena nebo muž a proč?“ je, podle mého, nesmyslná – nedomnívám se, že existuje obecná dominance (a submisivita) určitelná podle pohlaví…
😁

Další odpovědi
iceT

Jiná odpověď

Je to o lidech a v lidech,o možnosti dělat kompromisy,do­hodnout se…submisivní člověk může pořád couvat,ale co až pak narazí na zeď,kam couvne pak?

KatkatkaW

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pro mě je ideální vyrovnanost, ovšem záleží na povaze obou partnerů. Je taky dobré, když má každý něco svého, kde má hlavní slovo, ale ne aby to hraničilo s dominancí. Plus by ve vztahu podle mě neměly vymizet takové ty instinktivní role mužů a žen, například potřeba mužů chránit ženu apod.

marci1

Jiná odpověď

Doplňuji:
Spíše by lidé ve vztahu měli být tolerantní a vstřícní. Dost lidí v současných vztazích dává najevo svoji dominantnost a převahu. Proto tolik vztahů brzy končí. ☹

tencosepta

Jiná odpověď

Doplňuji:
Já.
.
Pokud jde však o fungující vztah tak je samozřejmé že nikdo dominantní není protože si oba vzájemně ustupují, pokud je však jeden dominatní (to se stává hlavně u lidí středního věku) tak je to ten kdo má větší hubu.