Avatar uživatele
Reezo

Kdo by podle vás měl být ve vztahu dominantní? Žena nebo muž a proč? Vy jste dominantní ve vztahu?

Já osobně mám rád, když si partneři dávají navzájem prostor pro svobodné rozhodování. Bez manipulace nebo dominance, prostě se společně dohodnout.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 3864 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Dominantní ve vztahu je ten, kdo je dominantnější osobností. Pokud by partneři vzájemně zcela tolerovali rozhodování ´toho druhého´, šlo by o vyvážený vztah, v praxi jsou ale takové vztahy spíše výjimkou, většinou je jeden z partnerů dominantnější (minimálně v některých oblastech rozhodování).
Otázka položená „Kdo by podle vás měl být ve vztahu dominantní? Žena nebo muž a proč?“ je, podle mého, nesmyslná – nedomnívám se, že existuje obecná dominance (a submisivita) určitelná podle pohlaví…
😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Jiná odpověď

Je to o lidech a v lidech,o možnosti dělat kompromisy,do­hodnout se…submisivní člověk může pořád couvat,ale co až pak narazí na zeď,kam couvne pak?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
KatkatkaW

Jiná odpověď

Doplňuji:
Pro mě je ideální vyrovnanost, ovšem záleží na povaze obou partnerů. Je taky dobré, když má každý něco svého, kde má hlavní slovo, ale ne aby to hraničilo s dominancí. Plus by ve vztahu podle mě neměly vymizet takové ty instinktivní role mužů a žen, například potřeba mužů chránit ženu apod.

Upravil/a: KatkatkaW

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jiná odpověď

Doplňuji:
Spíše by lidé ve vztahu měli být tolerantní a vstřícní. Dost lidí v současných vztazích dává najevo svoji dominantnost a převahu. Proto tolik vztahů brzy končí. ☹

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tencosepta

Jiná odpověď

Doplňuji:
Já.
.
.
.
Pokud jde však o fungující vztah tak je samozřejmé že nikdo dominantní není protože si oba vzájemně ustupují, pokud je však jeden dominatní (to se stává hlavně u lidí středního věku) tak je to ten kdo má větší hubu.

Upravil/a: tencosepta

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek