Pokročilý

Kde u nás shánět díly na renovaci starého kola?

Mám doma rám na staré kolo se sedátkem a řídítky, asi ze 40. let. Rám je funkční a zrenovovatelný, chromované části by asi šly vyleštit. Chtěl bych si na kolo sehnat nové díly (případně díly z druhé ruky) a zrenovovat ho. Přesně takové kolo totiž sháněla přítelkyně, tak jsem jí ho pak chtěl dát jako dárek. Viděli jsme podobné mockrát ve Švédsku, ale je toho plné taky Dánsko a Nizozemí.

Problém ale je, že když zadám na vyhledávači "díly na kolo", "ráfky", "blatníky", atd., vyjedou mi plastové věci a sportovní ráfky na MTB, takže pro moje účely nevyhovující. Díly se dají sehnat v zahraničí, ale zas je drahé poštovné. Kde takové díly u nás sehnat? Mimochodem, pak bych chtěl dokoupit i proutěný nebo látkový košík s pevnou konstrukcí na řídítka, to taky nevím, kde se tu kupuje. Jo, a kdyby někdo věděl o šikovném opraváři ze staré školy (nejlépe na Moravě), kdo by mi s tím za rozumnou cenu mohl pomoci, byl bych vděčný. Díky za odpovědi. :)

Odpovědi:

Zlatý

Jedině bleší trhy, kovošroty, sběratelé, popžípadě kůlny a půdy někde v malých vesničkách. Pokud se nepodaří, tak zbývá už jen výroba na zakázku a to je značně problematické a drahé, V kobošrotě jsem ale již několikrát narazi na části, někdy i celá starí koa, a některé byly skvosty.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.