zjentek

Kde to přesně jsem, když jsem v sedmém nebi?

Z nějaké příčiny jsme někdy v sedmém nebi.

Nejlepší odpověď
annas

https://olomou­c.rozhlas.cz/ja­zykove-byt-v-sedmem-nebi-6416546

Ve skutečnosti jste šťastný, blažený. Protože jste vložil otázku, jen tedy sníte o tom, že jste se dostal mezi ty nejlepší a nejhodnější, do společnosti Boha, některých svatých, serafínů a cherubínů a nenarozených dětí.

" Sedmým nebem se v staročeštině. rozumí nejvyšší, vrcholná část nebeské říše, zpravidla vyjadřovaná spojením nebe nebeské nebo nebe nebes.

Sedm nebes, a nikoli pouze jedno, je nedílnou součástí židovské, křesťanské a islámské tradice. Sedmička představovala šťastné číslo.

Sedm nebes si můžeme představit jako řadu sedmi soustředných kruhů, v jejichž středu je Země."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sedm_nebes

Stejně tak najdete v archivu, kde jsou uvedeny odkazy na WIki, Odkaz na YU je nefunkční.

marci1 u své odpovědi nemá odklaz na WIki

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/B%C3%BDt_v_sed­m%C3%A9m_nebi

Ten je uvedený i v původní otázce.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ma-nebe-sedm-pater-d

Další odpovědi
Drap

Jsi přesně mezi šestýma osmým nebem

marci1

Je to to nejlepší nebe. 🙂
„Být v sedmém nebi je ustálené slovní spojení, které vešlo do českého slovníku jako rčení, přirovnání. Vyjadřuje zejména stav nebo pocit velikého štěstí, blaženosti a vrcholu rozkoše.
Termín sedmé nebe je součástí středověké teologické terminologie, nedílnou součástí židovské, křesťanské a islámské tradice. Označuje nejvyšší patro nebeské říše (také nebe nebeské či nebe nebes), říši nejvyšší dokonalosti, místo, kde sídlí Bůh. Sedm nebes si můžeme představit jako řadu sedmi soustředných kruhů, v jejichž středu je Země. Dostat se tam mohli jen ti nejhodnější z nejhodnějších. Podle názoru našich předků tam přišli po svých mučednických smrtích čeští národní patroni, kníže Václav a biskup Vojtěch Slavníkovec. Spojení „sedmé nebe“ – tedy jeho latinský ekvivalent – se objevilo poprvé v Kosmově Kronice české a autor je vložil do úst kněžně Libuši, věštící budoucí slávu hradu a města Prahy.
Označení sedmé souvisí se symbolikou čísel, která měla ve středověku zvláštní význam. Sedmička symbolizovala úplnost a dokonalost. V obrazném myšlení to nejlepší.“
Wiki-Být v sedmém nebi

DandeeAcer

Být v sedmém nebi je ustálené slovní spojení, které vešlo do českého slovníku jako rčení, přirovnání. Vyjadřuje zejména stav nebo pocit velikého štěstí, blaženosti a vrcholu rozkoše.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/B%C3%BDt_v_sed­m%C3%A9m_nebi

Rocker

S milenkou v posteli těsně po sexu:-)

Kepler

To si jenom někdy myslíš. Ve skutečnosti jsi jenom 7 cm od řitního otvoru (anus).

jiri Linhart

Telo je na zemi,tam kde jste a mysl je mimo. Treba po soulozi !

lota

🙂 Odpověď je přesně mezi nebem a zemí.

zjentek

Marci, nezbylo ;(

Kepler

Dal jsem za tebe

zjentek

Tak, a ze sedmýho nebe jsem skoro v prd.eli ..ty budeš asi romantik ;)

zjentek

Rocker a není to náhodou těsně před?