Avatar uživatele
sofi

Kde sehnat lék Questran?

děkuji za odpověď. Ano tento lék byl na lékařský předpis, ale už se „prý“ do ČR nedováží, ale mohl by se někde v lékárně sehnat. No a to je to, co sháním, kde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem, že tento lék se občas nabízí na internetu. Nevím. Pokud nejde přímo o lékárnu, bála bych si lék koupit na dobírku.

Na jiné stránce odpověděl lékař na stejný dotaz.
Questran Vám může zajistit gastroenterolog. V posledních měsících není lék běžnou formou v ČR dostupný, ale tuto komplikaci lze řešit po domluvě s Vaším lékařem a lékárníkem tzv. mimořádným dovozem léku ze zahraničí.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mrs

Dobrý den,
lék Questran v současné době v republice asi nikde neseženete.I přes známé z lékáren zatím není šance na lék Questran.
Je tam ALE – lékárna Vám ho objedná na základě vystaveného receptu od ošetřujícího lékaře a lékárna objedná.A zde je to ALE – termín dodání min měsíc,protože zásilka musí putovat přes BRNO!!??
Tudíž další možnost jak se co nejdříve dostat k léku,který v naší republice(kocou­rkově),nemá náhradu,je nechat si ho přivézt ze zahraničí,nap­ř.z Německa nebo Slovenska.
Takto jsem učinil já a lék jsem si nechal doručit od kamaráda z Německa a měl jsem ho doma druhý den.Problém ?? je v tom,že Questran si musíte zaplatit.Cena 100ks balíčků,ale v 9,5g – 70,–Euro.
Název léku v Německu – Colestyramin-ratiopharm,tento lék a jeho užívání jsem konzultoval s ošetřujícím lékařem.
DOUFÁM ŽE SE ZODPOVĚDNÉ INSTITUCE VZPAMATUJÍ A UČINÍ URYCHLENĚ NÁPRAVU.
Ne každý má možnosti si zajistit lék ze zahraničí,ať již finančně nebo ohledně dopravy.
Zdravím tímto všechny n.....é a budeme doufat ve zlepšení.

před 5089 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek