sofi

Kde sehnat lék Questran?

děkuji za odpověď. Ano tento lék byl na lékařský předpis, ale už se „prý“ do ČR nedováží, ale mohl by se někde v lékárně sehnat. No a to je to, co sháním, kde?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že tento lék se občas nabízí na internetu. Nevím. Pokud nejde přímo o lékárnu, bála bych si lék koupit na dobírku.

Na jiné stránce odpověděl lékař na stejný dotaz.
Questran Vám může zajistit gastroenterolog. V posledních měsících není lék běžnou formou v ČR dostupný, ale tuto komplikaci lze řešit po domluvě s Vaším lékařem a lékárníkem tzv. mimořádným dovozem léku ze zahraničí.

mrs

Dobrý den,
lék Questran v současné době v republice asi nikde neseženete.I přes známé z lékáren zatím není šance na lék Questran.
Je tam ALE – lékárna Vám ho objedná na základě vystaveného receptu od ošetřujícího lékaře a lékárna objedná.A zde je to ALE – termín dodání min měsíc,protože zásilka musí putovat přes BRNO!!??
Tudíž další možnost jak se co nejdříve dostat k léku,který v naší republice(kocou­rkově),nemá náhradu,je nechat si ho přivézt ze zahraničí,nap­ř.z Německa nebo Slovenska.
Takto jsem učinil já a lék jsem si nechal doručit od kamaráda z Německa a měl jsem ho doma druhý den.Problém ?? je v tom,že Questran si musíte zaplatit.Cena 100ks balíčků,ale v 9,5g – 70,–Euro.
Název léku v Německu – Colestyramin-ratiopharm,tento lék a jeho užívání jsem konzultoval s ošetřujícím lékařem.
DOUFÁM ŽE SE ZODPOVĚDNÉ INSTITUCE VZPAMATUJÍ A UČINÍ URYCHLENĚ NÁPRAVU.
Ne každý má možnosti si zajistit lék ze zahraničí,ať již finančně nebo ohledně dopravy.
Zdravím tímto všechny n.....é a budeme doufat ve zlepšení.