Kde se ztratí v těle alkohol?

Dobrý den, zajímalo by mě, kde se ztratí v těle alkohol, jestli se rozloží na něco? nevím co, a pokud ho tělo vyloučí , např. v moči jestli je ta moč alkoholová(jestli obsahuje nějaké % alkoholu.) Děkuji za odpověď

Odpovědi
Lencis

Alkohol v těle
Ke vstřebávání alkoholu v těle dochází z 20 procent již v žaludku, zbytek absorbuje tenké střevo. Malá část se také naváže na tuky v potravě a nezměněná projde trávicím traktem.

Vstřebávání alkoholu je závislé na:
• hmotnosti člověka
• psychickém stavu – únava absorpci zpomaluje
• koncentraci požitého alkoholu – čím koncentrovanější nápoj, tím rychlejší absorpce
• obsahu potravy v trávicím traktu – nalačno se lépe vstřebává

Alkohol je pro tělo jedovatá látka, jeho odstraňování (neboli detoxikace) je tedy velmi důležitý proces, probíhající několika způsoby.

Nepatrnou část alkoholu vyloučíme v nezměněné podobě plícemi, ledvinami a kůží. Rozhodující objem vypitého alkoholu ale podléhá látkové přeměně, která probíhá především v játrech.

V procesu oxidace se z alkoholu stává acetaldehyd. Jedna z oxidačních fází se odehrává v žaludku. Působí tu důležitá látka zvaná alkoholdehydro­genáza. Té mají ženy o poznání méně než muži, proto alkohol většinou snáší hůř.