bobánek

Kde se začal vivíjet socialistický automobil žigulik?

Nejlepší odpověď
mosoj

Byla to licence italského Fiatu.Jako pokračování fiatu 124. Originál Fiat 124 se vyráběl v Polsku a pro Toliaty se vyvíjel nový typ, který ale ze 124 vycházel ( V Itálii to byl typ 121). Dnes honosně nazývaná know-how ale příznačněji hov-now.

Byl to výrobní program pro novou automobilku v Togliati. Dnes ji ještě rád vlastní koncern GM a vyrábí se zde auta pod značkou Chevrolet.

Další odpovědi
hanulka11

v bývalém SSSR
První vůz, VAZ 2101 Žiguli, vyjel z nové ruské automobilky před čtyřiceti lety, 19. dubna 1970

Zdroj: http://www.au­to.cz/ziguli-ma-kulatiny-pred-40-lety-vyjel-z-nove-tovarny-v-togliatti-prvni-vuz-23048

Bičiště

Je to tak jak píše Mosoj. Auto Žiguli bylo vyráběno v CCCP v italské licenci. Předlohou byl Fiat 124.(auto roku 1966) Nebyl tedy vyvíjen jako socialistický automobil. Vyvinut byl v Italií.

Achaleus

Byl ovšem značně upraven. Větší brzdy, výkon motoru atd… A také byl značně poruchovější.