RyuzakiKate

Kde se vzalo slovo „pajzl“?

Je z něčeho odvozené? Co přesně má vlastně označovat?

Nejlepší odpověď
annas

Pajzl pochází z německého argotu = Beisel, z jidd. beiss, z hebr. bajit, resp. beth dům.
Jinak hanlivý výraz = hospoda nižší cenové skupiny.
SNŠ výraz pajzl pro nevěstinec neuvádí. Zřejmě se užívá jen v některé oblasti, protože slovo bordel má zcela jiný původ – bouda z prken, nevěstinec – něm..Bordell. Podobně ang. brothel, původ v brethel – šmejd, později prostitutka.. Další význam slova = nepořádek.

Další odpovědi
Bičiště

Výraz „pajzl“ pochází z němčiny a znamená – krčma, putyka. Zkrátka taková hospoda bývalé IV. kategorie
Doplňuji:
Ano, je to i výraz pro – nevěstinec, bordel. Brněnská němčina byla svérázná,původ odtud je pravděpodobný. „Říšská“ němčina má pro šeredné hospody výrazy Kneipe, Spelunke.

KK-15

Slovo pochází z brněnského hantecu a původně mělo označovat hospodu. Později se slovo používalo i jakožto označení pro nevěstinec.

Drap

Netuším, logickou úvagou by to mohlo být od hampejzu. Fundovaní jistě odpoví přesvědčivěji