bolak

Kde se vzal „špindíra“?

Mě napadlo jedině zkrácení a spojení slov „špinavá díra“ ale když jsem tudle slyšel nějakou maminu, jak tak oslovuje svého potomka, tak se mi to zdálo poněkud brutální :)

Nejlepší odpověď
annas

Slovník nespisovné češtiny uvádí, že šmindíra má stejný význam jako šmudla, tedy ušpiněný, umazaný, upatlaný. Jde o obecné slovo, které je převzaté z němčiny.

Výraz špindíra (nadávka) jako synonymum pro prase je obhroublý, vulgární, který se opravdu pro malé dětí nehodí.

Další odpovědi
briketka10

http://cs.wik­tionary.7val.com/wi­ki/dobytek

je to prase, zvíře..