Lenča59

Kde se to nachází?

Dobrý den kamarádka (teď už nevím která) byla jednou někde v ČR nebo v Rakousku na nějakém poli či co, kde si člověk mohl volně hledat ametysty atd.. a pak si je mohl odnést domů.. nevíte o tom něco? KDe to je atd.? Děkuju..

Nejlepší odpověď
zjentek

Ametyst se na území bývalého Československa nalézá v Krušných horách, okolo Kozákova v Českém ráji, dále na Chebsku, v Jeseníkách, v Moravském krasu, na Vysočině na Žďársku a Třebíčsku (Bochovice, Hostákov, Valdíkov, Smrk, aj.). Proslulé byly žezlové krystaly ametystu z dolů okolo Banské Štiavnice ve středním Slovensku.
Doplňuji:
osobně jsem si jich nasbíral hromady v českém ráji, kde se všemožně valeli, bylo to kolem r.2000, konkrétní místa ti bohužel neoznačím, ale místní poradí, nemají tam s tím problém

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­metyst

Další odpovědi
beer

Na poli pravděpodobně ametysty moc nebudou, o to ale nejde.
Jako začátečník bych zkusil otázku na poradně, případně kontaktoval někoho zde http://www.mi­neral.cz/

anonym

Tak si zadej do vyhledávače heslo: Výskyt ametystů v Čechách. Ovšem s tím hrabáním se na cizím pozemku a odnášením si čehokoliv jen tak mírnix-týrnix domů bych nepočítala. I lovci vltavínů pustoší pole převážně v noci, protože vstoupit na cizí pozemek a krást tam, je trestné. No a že by ti někdo dovolil, ať mu chodíš po poli nebo jiném pozemku a něco tam hledáš a hrabeš, to pochybuji. Uvědom si, že v naší republice patří pozemky státu, církvím a právnickým nebo fyzickým osobám. Země „nikoho“ tu neexistuje.